New York
81°
Clear
5:24 am8:30 pm EDT
1mph
62%
30.21
FriSatSun
91°F
91°F
95°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości

USA: Znaleziono szczątki Titana, wskazują na katastrofalne uszkodzenie kadłuba ciśnieniowego

22.06.2023

Znaleźliśmy szczątki łodzi podwodnej Titan. Szczątki wskazują na katastrofalne uszkodzenie kadłuba ciśnieniowego – powiedział w czwartek dowódca 1. Dystryktu Straży Wybrzeża USA (USCG) kontradmirał John Mauger.

Jak powiedział Mauger podczas konferencji prasowej, szczątki zostały znalezione ok. 500 metrów od wraku Titanica przez zdalnie sterowany pojazd podwodny wypuszczony ze statku Horizon Arctic. Później znaleziono kolejne pole szczątków.

„Te szczątki wskazują na katastrofalną utratę kadłuba ciśnieniowego” – powiedział wojskowy. „W związku z tym wnioskiem, przekazujemy nasze najgłębsze kondolencje rodzinom” – dodał.

Eksperci USCG stwierdzili, że mało prawdopodobne jest, by do implozji łodzi doszło w wyniku zderzenia z wrakiem Titanica.

Firma OceanGate: wszyscy na pokładzie łodzi podwodnej Titan zginęli

Wszystkie pięć osób na pokładzie łodzi podwodnej Titan zginęło – poinformowała w czwartek firma OceanGate w oświadczeniu cytowanym przez CNN. Telewizja potwierdziła też, że w pobliżu wraku Titanica znaleziono części łodzi.

„Uważamy, że nasz dyrektor wykonawczy Stockton Rush, Shahzada Dawood i jego syn Suleman, Hamish Harding i Paul-Henry Nargeolet niestety zginęli” – przekazała firma odpowiedzialna za rejs na miejsce wraku Titanica.

CNN zacytowała też rządowy dokument z akcji poszukiwawczej, który stwierdził, że szczątki znalezione kilkaset metrów od Titanica były zewnętrznymi częściami łodzi Titan. (PAP)

osk/ ap/

(PAP)

osk/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner