New York
43°
Showers in the Vicinity
6:22 am5:52 pm EDT
9mph
87%
30.27
WedThuFri
52°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

W całym kraju wzrosła liczba kradzieży aut. Na Staten Island spadła! NYPD ma nową taktykę

02.02.2024

W całym kraju i we wszystkich innych dzielnicach Nowego Jorku wskaźnik kradzieży aut pogorszył się w ostatnich latach, ale nie na Staten Island. Dlaczego tak się stało? Według NYPD to zasługa nowego podejścia policjantów. Nowatorska metodyka zaczyna być obecnie stosowana w całym mieście.

Prewencja i tajniacy, kajdanki i odznaki – to nie powstrzymało złodziei przed, częstszymi ostatnio, kradzieżami samochodów. NYPD zmieniła więc podejście do tej kwestii – teraz stawia na informacje, które pomagają im poszukiwać skradzionych aut i fałszywych tablic rejestracyjnych.

„Wdrożyliśmy 24-godzinny zespół śledzący” – powiedział zastępca komendanta Joseph Gulotta. „Są zarówno na ulicy, jak i w biurze. Śledzili każdy samochód skradziony w New Jersey i ewoluowali tak, że teraz śledzą każdy samochód skradziony w Nowym Jorku „.

Jak przekazał Gulotta – w zeszłym roku policjanci z Nowego Jorku zaczęli częściej wymieniać się informacjami z funkcjonariuszami z New Jersey. Na połączenie sił wpadli po odkryciu szerokiej i zorganizowanej sieci kradzieży, bezpośrednio powiązaną ze Stanem Ogrodów.

„Wychodzimy i szukamy samochodów-widm, bo wiele razy, gdy te samochody są kradzione, widzimy tymczasowe, sfałszowane tablice rejestracyjne” – powiedział Gulotta.

Gdy już zauważą skradzione auto, nie działają pochopnie, tylko zatrzymują ruch na drogach i mostach, aby wpędzić złodzieja w pułapkę. Strategia ta bardzo często skłania złodziei do porzucania samochodów i ucieczki.

Według porucznika Josepha Bella, to dużo bezpieczniejsze, niż rozpoczynanie policyjnego pościgu. NYPD z powodzeniem wykorzystała ten sposób w ubiegłym roku aż 20 razy.

Liczba kradzieży samochodów w mieście gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat. Tylko w ubiegłym roku wskaźnik skoczył o 15% w całym mieście, ale na Staten Island liczba kradzieży samochodów spadła w ubiegłym roku o 11%.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY