New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
3mph
87%
29.97
MonTueWed
72°F
81°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

W Nowym Jorku zaostrzono karę za atak na pracownika sklepu. „Nikt nie powinien bać się idąc do pracy”

06.05.2024

Zaostrzenie kar dla przestępców, którzy dopuszczają się ataku na pracownika handlu detalicznego stało się w Nowym Jorku prawem – ogłosiła w niedzielę na Brooklynie Senator Stanowa Jessica Scarcella-Spanton (D-North Shore/South).

Scarcella-Spanton ogłosiła podpisanie jej ustawy przez gubernator Kathy Hochul w czasie wspólnej konferencji prasowej z prokuratorem okręgowym Richmond Conty Michaelem E. McMahonem w Forest Superette and Bagels.

Wchodzące w życie w październiku prawo podniesie napaść na pracownika handlu detalicznego do rangi przestępstwa klasy E – będzie zagrożona karą do 4 lat więzienia.

„Jak mówimy już od jakiegoś czasu, nikt nie powinien żyć w strachu przed atakiem, kiedy idzie do pracy” – powiedziała Scarcella-Spanton.

„Zwłaszcza właściciele delikatesów [sklepów – red.] tutaj, na Staten Island – którzy nie mają standardowych grafików i często pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – i ciągle słyszeliśmy te doniesienia [o atakach – red.]. Jestem naprawdę dumna, że udało nam się to osiągnąć” – podkreśliła Senator.

„Obiecałam pracownikom handlu detalicznego i właścicielom małych firm, że będę ich chronić – i właśnie to robimy” – napisała z kolei gubernator Hochul w oświadczeniu z 1 maja, po podpisaniu ustawy.

„W Nowym Jorku przeciwstawiamy się zorganizowanej kradzieży detalicznej, wspieramy nasze firmy oraz ich pracowników z pełną mocą prawa i przywracamy poczucie bezpieczeństwa i spokoju ducha, aby mogli skupić się na tym, co robią najlepiej” – dodała.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner