New York
75°
Fair
5:46 am8:19 pm EDT
5mph
79%
30.07
ThuFriSat
84°F
86°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Wandal odpowiedzialny za atak na gejowski bar w NYC aresztowany

22.11.2022

Mężczyzna, który według policji odpowiedzialny jest za serię co najmniej czterech aktów wandalizmu w barze dla homoseksualistów na Manhattanie, został aresztowany.

34-letni Sean Kuilan został aresztowany we wtorek. Odpowiedzialny jest za zniszczenia, których dokonał przy użyciu cegieł. Policjanci znaleźli również przy napastniku broń i pod tym kątem postawiono mu już zarzuty. Nie usłyszał jednak żadnych oskarżeń dotyczących przestępstw na tle nienawiści.

Wideo opublikowane w poniedziałek wieczorem pokazuje mężczyznę, który rzucił cegłą w Hell’s Kitchen bar Vers, na West 49th Street i Ninth Avenue. Na nagraniu widać również, jak podejrzany wchodzi do środka lokalu po ostatnim ataku, który miał miejsce w sobotę, podczas gdy bar wypełniony był ludźmi.

Okno na szczęście nie uległo i cegła się od niego odbiła. Właściciel lokalu zwraca jednak uwagę, że to już czwarty tego typu incydent w ostatnich tygodniach.

Jeden z ataków miał również miejsce w momencie, kiedy w Colorado Springs w klubie nocnym dla homoseksualistów doszło do strzelaniny. Zginęło wówczas 5 osób, a co najmniej 18 zostało rannych.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner