New York
61°
Rain Shower
6:46 am6:48 pm EDT
16mph
88%
30.13
TueWedThu
61°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Warszawa: 40-latek zatrzymany m.in. za posiadanie kilograma mefedronu i pół kilograma marihuany

22.09.2022

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 40-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków – poinformowała rzeczniczka wolskiej policji nadkom. Marta Sulowska. Śledczy znaleźli u niego kilogram mefedronu, ponad pół kilograma marihuany i kilkadziesiąt porcji amfetaminy.

Nadkomisarz Marta Sulowska przekazała PAP, że policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy ustalili, że w jednym z lokali na warszawskiej Białołęce może być przechowywana znaczna ilość narkotyków. „Operacyjni wiedzieli również, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Praga Północ w Warszawie w celu odbycia kary więzienia w wymiarze 212 dni” – zaznaczyła policjantka.

Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali tego mężczyznę. „Podczas przeszukania operacyjni znaleźli w szafce kuchennej, pokoju oraz łazience zabronione substancje. Zabezpieczono ponad kilogram mefedronu, ponad pół kilograma marihuany i kilkadziesiąt porcji amfetaminy” – podkreśliła.

„40-latek został zatrzymany i doprowadzony do wolskiej komendy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że był on już notowany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii” – podała.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości mefedronu, ziela konopi innych niż włókniste oraz amfetaminy.

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny może mu grozić do 10 lat więzienia. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY