New York
48°
Clear
6:56 am4:30 pm EST
7mph
51%
29.91
MonTueWed
52°F
48°F
61°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Turystyka
Wiadomości
Polska

Warszawa: Wojewoda wydał ostatnie pozwolenie na budowę II linii metra

11.10.2022

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał ostatnie pozwolenie na budowę ostatniego odcinka II linii metra na Bemowie. Dotyczy ono budowy Stacji Techniczno-Postojowej „Mory” . Tym samym wydane są już wszystkie pozwolenia na III etap budowy odcinka zachodniego linii M2.

Wojewoda zatwierdził projekt budowlany i wydał ostatnie pozwolenie na budowę odcinka zachodniego II od szlaku za stacją Powstańców Śląskich do Stacji Techniczno-Postojowej (STP) Mory wraz z samą stacją.

Pozwolenie dotyczy budowy stacji oraz budowy tunelu/rampy wjazdowej wraz z urządzeniami budowlanymi, budowy i przebudowy infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących oraz przebudowy sieci uzbrojenia terenu, instalacji zewnętrznych, dróg i układu drogowego wynikającego z budowy STP Mory, na terenie dzielnicy Bemowo. „Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności” – poinformował wojewoda.

W związku, że na obszarze planowanej inwestycji występują obiekty wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków, wojewoda wystąpił do mazowieckiego wojewódzkiego konserwatora zabytków o konsultację. „Postanowieniem z 29 września 2022 r. konserwator uzgodnił przedmiotową inwestycję” – przekazał wojewoda.

We wrześniu wojewoda wydał pozwolenia na budowę wentylatorni wzdłuż ulicy Coopera oraz elementów STP Mory. W ostatnich miesiącach zgodził się też na budowę trzech początkowych stacji zachodniego odcinka drugiej linii metra, czyli stacji Karolin, Chrzanów i Lazurowa.

W dzielnicy pierwszy przystanek metra otwarto 30 czerwca. Stacja Bemowo położona jest w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Tego samego dnia otwarto sąsiednią stację Ulrychów w ciągu ulicy Górczewskiej na Woli.

28 września otwarto bródnowski odcinek II linii metra. Obejmuje on stacje: Zacisze – pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, Kondratowicza – przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno – przy skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej.

II linia metra połączy Bemowo z Bródnem i liczyć będzie 21 stacji. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ akub/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY