New York
79°
Fair
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
49%
30.08
SatSunMon
86°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Wielka Brytania: Odwołano 31-dniowy strajk pracowników kontroli bezpieczeństwa na Heathrow

23.06.2023

W związku z porozumieniem płacowym z władzami londyńskiego lotniska Heathrow zapowiedziany na 31 dni do końca sierpnia strajk pracowników kontroli bezpieczeństwa został odwołany – poinformował w piątek reprezentujący ich związek zawodowy Unite.

Według pierwotnych planów, około 2000 pracowników kontroli bezpieczeństwa na terminalach 3 i 5 na Heathrow miało strajkować przez 31 dni, głównie weekendowych, w czerwcu, lipcu i sierpniu, poczynając od najbliższego weekendu.

W związku z toczącymi się negocjacjami już wcześniej odwołano strajk w dniach 24 i 25 czerwca, natomiast w piątek związek zawodowy Unite poinformował, że jego członkowie zaakceptowali propozycję porozumienia płacowego, w związku z czym cała akcja strajkowa się nie odbędzie.

Porozumienie przewiduje podwyżkę płac o 10 proc. z wyrównaniem wstecznie od 1 stycznia, dalszą podwyżkę płac o 1,5 proc. od października; oraz gwarantowaną podwyżkę płac powiązaną z inflacją w 2024 roku. Unite poinformował, że jest to równoznaczne ze wzrostem wynagrodzeń od 15,5 proc. do 17,5 proc. w zależności od przedziałów płacowych pracowników.

Umowa zakłada również poprawę zasad zasiłków rodzicielskich, koniec z praktyką przerzucania pracowników między terminalami bez ostrzeżenia oraz rezygnację przez władze Heathrow z zatrudnianiem pracowników tymczasowych na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem, tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. (PAP)

bjn/ ap/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner