New York
52°
Clear
6:04 am7:44 pm EDT
7mph
51%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Wieża Eiffla zamknięta z powodu strajku

19.02.2024

Zła informacja dla turystów odwiedzających Paryż. Najsłynniejsza atrakcja turystyczna francuskiej stolicy, czyli wieża Eiffla, jest zamknięta dla zwiedzających. Powodem jest strajk pracowników tego obiektu.


Zamknięte bramy, pustki przy kasach biletowych i informacja, że przez cały dzień wejście na wieżę będzie niemożliwe – z taką sytuacją zetknęły się osoby, które przyszły rano z wykupionymi biletami pod paryską Tour Eiffel. Turyści otrzymają zwrot pieniędzy – przekonuje zarządczą obiektu, spółka SETE.


Jej pracownicy ogłosili rano strajk. To druga taka sytuacja w ciągu ostatnich tygodni. Poprzednią akcję przeprowadzono pod koniec grudnia. Związkowcy twierdzą, że władze miasta, które zleciły firmie SETE obsługę wieży, zagrażają przyszłości zabytku. Krytykują złe zarządzanie finansami i podwyżkę opłaty koncesyjnej, a także brak środków na remont i nierealne cele jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. W ubiegłym roku wieżę Eiffla zwiedziło ponad 6 milionów turystów.


Pracownicy ogłosili, że strajk może zostać przedłużony o kolejne dni. Nie wykluczają też blokady wieży Eiffla podczas letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu.

IAR / Informacyjna Agencja Radiowa / Stefan Foltzer/i mg/w OK

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner