New York
48°
Clear
7:09 am5:08 pm EST
5mph
47%
30.34
SunMonTue
52°F
48°F
37°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Więźniowie z Massachusetts złożyli pozew zbiorowy. “Więzienie narusza ich prawa”

29.07.2022

Więźniowie z Massachusetts złożyli pozew zbiorowy, kwestionując politykę stanowego systemu więziennictwa w zakresie warunków ich izolacji – podaje Associated Press.

Trzej więźniowie w MCI-Cedar Junction w Walpole – Emmitt Perry, Carlos Bastos i Soksoursdey Roeung – napisali w pozwiem złożonym w sądzie stanowym w zeszły piątek, że zostali poddani łącznie 23-letniemu odosobnieniu w więziennej jednostce dyscyplinarnej.

Twierdzą, że stanowy Departament Więziennictwa narusza prawo stanu Massachusetts, przetrzymując ich i innych więźniów w jednostce dyscyplinarnej do 10 lat.

Więźniowie skarżą się również, że otrzymują nieodpowiednie posiłki, mają ograniczony dostęp do stołówki więziennej, telefonów i wizytyoraz przebywają w celach „wielkości miejsca parkingowego” przez 23 godziny dziennie przez większość tygodnia.

Zgodnie z prawem z 2018 r. więźniowie w Massachusetts mogą przebywać w odosobnionych  celach dyscyplinarnych przez góra 6 miesięcy. Osadzeni mogą być przetrzymywani w odosobnieniu dłużej niż sześć miesięcy tylko wtedy, gdy zostanie stwierdzone, że stanowią niedopuszczalne zagrożenie bezpieczeństwa.

Klinika Praw Obywatelskich Boston College Law School oraz kancelaria prawna Holland & Knight złożyły skargę w Sądzie Najwyższym w Suffolk w Bostonie w imieniu osadzonych.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY