New York
81°
Partly Cloudy
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
47%
30.07
SatSunMon
86°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Wimbledon – Hurkacz: tym razem jeszcze nie pokonałem Djokovica, ale jestem coraz bliżej

11.07.2023

Hubert Hurkacz powiedział po porażce z Novakiem Djokovicem w czwartej rundzie Wimbledonu, że tym razem jeszcze nie udało mu się pokonać Serba, ale jest coraz bliżej tego momentu. Ocenił, że ze swojej gry w tym meczu może być zadowolony.

Mecz Hurkacza z Djokovicem zaczął się w niedzielę wieczorem, ale powodu późnej pory został przerwany po dwóch bardzo wyrównanych setach i dokończony w poniedziałek po południu. Ostatecznie Hurkacz przegrał z rozstawionym z numerem 2 Djokovicem w czterech setach 6:7 (6-8), 6:7 (6-8), 7:5, 4:6. Był to szósty mecz obydwu zawodników i szóste zwycięstwo Djokovica, ale tym razem przyszło mu ono najtrudniej.

„Granie z Novakiem jest niezwykłym wyzwaniem, jeszcze tym razem go nie pokonałem, ale jest coraz bliżej do tego momentu. Cóż, Novak gra fantastyczny tenis, jest najlepszym returnerem w historii, tak naprawdę jest najlepszym tenisistą w historii, więc granie przeciw niemu jest ogromnym wyzwaniem. Granie bardzo wyrównanych czterech setów z nim, z których pierwsze dwa mogły pójść w dwie strony, powoduje, że nie czuję, bym odstawał” – powiedział Hurkacz na konferencji prasowej.

Przyznał, że o ile nie jest w pełni zadowolony z gry w całym tym sezonie i nie uzyskiwał w nim wyników, które by go satysfakcjonowały, to mecz z Djokovicem – który gra w tym roku o swoje ósme zwycięstwo na Wimbledonie – pokazał, że jest na dobrej drodze. „Na pewno z gry w tym meczu jestem zadowolony. To krok w dobrym kierunku” – ocenił.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner