New York
68°
Clear
5:28 am8:18 pm EDT
4mph
57%
29.82
WedThuFri
77°F
72°F
77°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Wimbledon – szampański problem

09.07.2023

Szampan to podstawowy trunek kibiców na kortach Wimbledonu. Co roku otwierane są dziesiątki tysięcy butelek, ale niekiedy przeszkadza to grającym tenisistom. Ta było w niedzielę, kiedy sędzia poprosił fanów, by wstrzymali się chociaż w momencie wykonywania serwisu.

Do tej sytuacji doszło w trakcie przełożonego z soboty meczu 3. rundy między Rosjankami Mirrą Andriejewą a Anastazją Potapową. W pewnym momencie w trzecim secie ciszę na korcie przerwał… wystrzał korka od szampana.

„Panie i panowie. Kiedy otwieracie butelkę szampana, proszę nie róbcie tego, gdy zawodniczki szykują się do serwisu. Dziękuję” – brzmiał komunikat australijskiego arbitra Johna Bloma.

Potapowa, która miała serwować, wstrzymała się, by wysłuchać komunikatu, a później z uśmiechem skinęła głową na znak aprobaty dla słów sędziego. Brawami przyjęła je także publiczność.

W 2019 roku podczas pojedynku Francuza Benoit Paire’a z Czechem Jirim Veselym wystrzelony korek… wpadł na kort i sędzia również musiał przerwać grę oraz upomnieć kibiców.

Jak zauważył Reuters, podobne zachowania fanów są niezgodne z regulaminem porządkowym All England Lawn Tennis and Croquet Clubu, na kortach którego rozgrywany jest Wimbledon.

„Wszystkie zakorkowane butelki, w tym szampana i wina musującego, muszą zostać otwarte przed wniesieniem na trybuny jakiegokolwiek kortu” – głoszą przepisy.

Na korcie lepsza okazała się 16-letnia Andriejewa, która wygrała 6:2, 7:5 i wyeliminowała rozstawioną z numerem 22. rodaczkę.(PAP)

pp/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner