New York
36°
Rain Shower
7:06 am5:12 pm EST
4mph
87%
30.22
WedThuFri
41°F
45°F
34°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Wizyta Mikołaja w Centrum Polsko-Słowiańskim

17.12.2022
Pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem - Nataniel, lat 5 ZDJĘCIA: ZOSIA ŻELESKA-BOBROWSKA

We wtorek, 6 grudnia na specjalne zaproszenie Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie do CPS przybył z dużym workiem prezentów święty Mikołaj.

W bajkowo udekorowanej sali przy 177 Kent Street licznie pojawili się rodzice wraz ze swoimi pociechami. Pani Agnieszka Granatowska – dyrektor wykonawczy CPS wspólnie z Radą Dyrektorów: Marianem Zak – prezesem CPS, Danutą Bronchard – dyrektorką, Jadwigą Bylinką-Ołdakowską – dyrektorką, Aleksandrą Słabisz – dyrektorką ds. rozwoju, Igorem Wieczorkowskim – dyrektorem finansowym, Zuzanną Frontczak-Dabrowicz – koordynatorką programu Krakus, Agatą Forys – pracownicą socjalną oraz Joanną Mrzyk – koordynatorką wydarzeń w CPS powitali przybyłych i zaprosili do wspólnej zabawy.

Chór Klubu Seniora Krakus

W części artystycznej zaprezentowały się dwa chóry: Chór Klubu Seniora Krakus oraz The Greenpoint Childrens’ Choir. Chór Klubu Seniora Krakus tego wieczora poprowadziła Anna Kucay, w zastępstwie za Kasię Drucker. Seniorzy zaśpiewali znane polskie kolędy. Drugim chórem, który uświetnił wieczór był chór dziecięcy – The Greenpoint Childrens’ Choir. Został on założony zaledwie we wrześniu tego roku przez dyrygentkę Kerri Thompson i polonijnego znakomitego pianistę Nicholasa Alexandra Kaponyasa. W tak krótkim czasie dziecięcy chór zdobył uznanie władz zarówno CPS, jak również lokalnej społeczności. Chór ma swoją siedzibę w CPS, a należą do niego w głównej mierze dzieci z Greenpoint i jego okolic. Przy okazji występu, młodzi artyści nie tylko zapraszali do wspólnego śpiewania w tym dniu, ale także do wstąpienia w szeregi chórzystów – próby chóru odbywają się w każdą środę w siedzibie przy 177 Kent Street.

The Greenpoint Children’s Choir


Po zakończeniu części artystycznej zjawił się w CPS święty Mikołaj, który został przywitany przez dzieci z wielkim entuzjazmem i okrzykami radości. Wraz z pojawieniem się Mikołaja nastąpiło uroczyste rozświetlenie choinki. Wszystkie dzieci i seniorzy otrzymali prezenty od Mikołaja, któremu skrzętnie pomagał urokliwy Elf. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa z Mikołajem oraz poczęstunek pierogami, pysznym ciastem i kawą przygotowanymi przez organizatorów.

Tańce, śmiech i doskonała zabawa – tak dzieci spędzały czas podczas spotkania z Mikołajem w CPS 

Więcej o działalności Centrum Polsko-Słowiańskiego i najbliższych wydarzeniach można znaleźć na stronie www.polishslaviccenter.org

Na zdjęciu od lewej: Agata Forys z Klubu Seniora „Krakus”, Ewelina Rudiak z Programu Usług Socjalnych, Zuzanna Frontczak-Dabrowicz – Klub Seniora „Krakus”, dyrektor wykonawcza Agnieszka Granatowska, Danuta Bronchard – dyrektor, Ewa Maria Weglarz, Joanna Mrzyk – koordynator ds. wydarzeń, Jadwiga Bylinka-Ołdakowska – dyrektor

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA AD 2023!

Elżbieta Popławska

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY