New York
37°
Mostly Cloudy
7:05 am4:28 pm EST
8mph
63%
29.99
ThuFriSat
43°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Władysław Kosiniak-Kamysz przy grobie Wincentego Witosa: trzeba odbudować wspólnotę i pojednać Polaków

05.11.2023

Podczas uroczystości upamiętniających Wincentego Witosa w Wierzchosławicach szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że trzeba odbudować wspólnotę i pojednać Polaków. Zaznaczył, że w programie jego partii, która – wyraził nadzieję – będzie współrządzić Polską, znajdą się wartości konstytucyjne, prawda, dobro i piękno. „Trzeba odbudować wspólnotę, trzeba pojednać Polaków, trzeba przywrócić zaufanie obywatela do państwa, szacunek dla samorządności, współpracę i porozumienie. Zbudować mosty, a zburzyć mury podziałów między Polakami. To wielkie zadanie, to wielka odpowiedzialność” – mówił Kosiniak-Kamysz.


Szef ludowców zaznaczył, że Polska jest krajem wszystkich Polaków, niezależnie na kogo oddali głos, niezależnie od poglądów i światopoglądu. „Każdy z nas jest gospodarzem i ma być gospodarzem. Ma brać odpowiedzialność. W ukochanej Rzeczpospolitej jest miejsce dla wszystkich – tego uczył nas Wincenty Witos” – podkreślał.


Władysław Kosiniak-Kamysz dziękował organizacjom i stowarzyszeniom patriotycznym za uczczenie pamięci Wincentego Witosa. Podziękował także premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Instytutowi Pamięci Narodowej za to, co robią na rzecz upamiętniania ruchu ludowego i Wincentego Witosa.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/FB/ #Jędrzejczyk/w hm

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00