New York
50°
Clear
6:55 am4:31 pm EST
8mph
44%
29.99
SunMonTue
59°F
52°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Władze Nowego Jorku przywrócą wynagrodzenia nauczycielom podejrzanym o oszustwo

15.08.2022

Nowojorski Departament Edukacji (DOE) w USA przywróci nauczycielom wynagrodzenia w oczekiwaniu na zakończenie śledztwa mającego ustalić, czy posługiwali się fałszywymi świadectwami szczepień przeciw Covid-19. Przedstawiali je, aby uniknąć nakazanych pracownikom miejskim szczepień.

Dochodzeniem objętych jest 82 nauczycieli szkół publicznych. Zostali oni zawieszeni w wykonywaniu zawodu 25 kwietnia. Ich nazwiska odkryto bowiem w dokumentach ośrodka pediatrii w dzielnicy Long Island, który rzekomo sprzedawał fałszywe świadectwa szczepień.

Jak podało w niedzielę lokalne radio 1010 WINS związek reprezentujący nowojorskich pedagogów, United Federation of Teachers (UFT) argumentował, że nauczyciele nie powinni być karani przed ogłoszeniem wyników śledztwa. W lipcu DOE złożył pozew, aby utrzymać nauczycieli obwinionych o oszustwo bez wynagrodzenia. Ostatecznie jednak w wyniku negocjacji poinformował, że wrócą oni na listę płac 6 września, na inaugurację roku szkolnego.

„Nauczyciele nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach, ale zamiast tego spędzą cały dzień w odizolowanym miejscu podczas kontynuowanego dochodzenia. UFT oznajmił, że negocjatorzy zajmują się obecnie kwestią zaległych wynagrodzeń” – powiadomiło 1010 WINS.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

as/ zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY