New York
61°
Cloudy
6:46 am6:48 pm EDT
15mph
89%
30.16
TueWedThu
61°F
68°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Turystyka

Włochy: Ponad 1000 euro za dzień pobytu na włoskiej plaży

11.06.2023

Ponad 1000 euro trzeba będzie zapłacić w sierpniu za dzień pobytu na najdroższej plaży we Włoszech. Znajduje się ona w Pescoluse w krainie Salento w Apulii na południu. Ranking najdroższych plaż przedstawiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Niektóre z nich są nieco tańsze; dzień pobytu kosztuje 500 – 600 euro.

1010 euro na plaży w miejscowości Pescoluse, nazywanej „Malediwami Salento” w szczycie sezonu wakacyjnego to cena wynajmu altanki na piasku, wraz ze stołem i 4 łóżkami do opalania. W cenie są też ręczniki plażowe i aperitif.

Na słynnej plaży Twiga w Forte dei Marmi w Toskanii można wynająć tzw. namiot arabski, a w nim: sofę, dwa wielkie łóżka i dwa mniejsze, krzesełko i stół. Cena: 600 euro dziennie, czyli – jak zauważyła konsumencka organizacja – o 50 procent więcej niż trzy lata temu. Na innej plaży w tym popularnym i drogim kurorcie nadmorskim za podobne luksusowe warunki trzeba zapłacić 500 euro.

W czołówce jest też plaża hotelu Excelsior na Lido w Wenecji, który jest centrum życia podczas festiwalu filmowego. Za łóżko plażowe z materacem i poduszką, dwa leżaki , stół, cztery krzesła i ręczniki trzeba zapłacić 515 euro.

Organizacja Codacons odnotowała, że w całym kraju – i nie dotyczy to tylko luksusu – ceny wynajmu parasoli i leżaków na plaży wzrosły o 10-15 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Za parasol i dwa leżaki trzeba w weekend zapłacić średnio 30-35 euro.

W wielu popularnych miejscowościach ceny te są znacznie wyższe.

Bezpłatne plaże we Włoszech stanowią zdecydowaną mniejszość.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY