New York
43°
Rain
6:22 am5:52 pm EDT
11mph
92%
30.23
WedThuFri
52°F
52°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Wrocław: Nieznani sprawcy zniszczyli świecznik chanukowy w centrum miasta

15.12.2023

Wczoraj wieczorem 5 zamaskowanych sprawców dokonało dewastacji świecznika chanukowego stojącego na ul. Oławskiej. Weszli na konstrukcję świecznika, wyciągnęli flagę Izraela, podpalili ją, a następnie dwóch z nich przewróciło konstrukcję dziewięcioramiennego świecznika – przekazał w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem, na odchodzącej od rynku ul. Oławskiej. O sprawie poinformował w piątek rano prezydent Jacek Sutryk.

„Wczoraj w godzinach wieczornych 5 zamaskowanych bandytów dokonało dewastacji świecznika Chanukowego stojącego na ul. Oławskiej. Weszli na konstrukcję świecznika, wyciągnęli flagę Izraela, podpalili ją, a następnie dwóch z nich przewróciło konstrukcję dziewięcioramiennego świecznika, po czym wszyscy uciekli w stronę ulicy Świdnickiej” – napisał w mediach społecznościowych Jacek Sutryk.

Prezydent podkreślił, że „we Wrocławiu nie ma miejsca na żaden rasizm, ksenofobię, antysemityzm oraz inne dzikie oraz chuligańskie zachowania”.

O sprawie została poinformowana policja.

„W dniu wczorajszym wpłynęło do nas oficjalne zawiadomienie w tej sprawie. Od chwili uzyskania informacji w tej sprawie funkcjonariusze podjęli szeroko zakrojone czynności, w tym operacyjne o charakterze niejawnym mające na celu ustalenie personaliów i miejsca pobytu sprawców tego zdarzenie” – powiedział PAP mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Sprawcy dewastacji świecznika nie zostali zatrzymani. Pomóc w ich ujęciu może m.in. monitoring, dzięki któremu policjanci dysponują wizerunkami poszukiwanych osób.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ maak/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY