New York
73°
Rain
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
92%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Wstęp na baseny w parkach stanowych bezpłatny w ramach programu „Get Offline, Get Outside”

04.07.2024

W ramach programu „Get Offline, Get Outside” wstęp na baseny w stanowych parkach (New York State Parks) będzie bezpłatny – ogłosiła gubernator Kathy Hochul. W ramach programu pilotażowego gościom zapewniona zostanie także nieodpłatna ochrona przeciwsłoneczna.

Baseny Victoria i Peerless w Saratoga Spa State Park to tylko niektóre baseny, w których opłaty za wstęp zostaną zniesione w obrębie tego lata.

Oba baseny będą otwarte codziennie od 10:00 do 18:00 – aż do daty granicznej, która przypada 2 września.

Choć nie będzie opłat za wstęp, należy podkreślić, że nada obowiązują opłaty parkingowe. Te wynoszą z reguły 10 dolarów za pojazd.

Uczniowie nowojorskich szkół nie będą musieli docierać do basenów we własnym zakresie. W ramach kolejnego, uruchomionego przez gubernator Hochul programu „Connect Kids to Swimming Instruction Transportation Grant”, 1,5 miliona dolarów ze stanowego budżetu zostanie przekazane na pokrycie kosztów transportu dzieci do pływalni.

„Ułatwiamy młodym ludziom odłożenie telefonów i komputerów, spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną oraz pozostanie aktywnym w całym stanie” – powiedziała Hochul. „Nadeszło lato – przejdź na offline i wyjdź na zewnątrz” – apeluje gubernator.

Red. JŁ

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner