New York
36°
Cloudy
7:06 am4:28 pm EST
8mph
74%
30
FriSatSun
48°F
54°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport
Wywiady

WTA Finals – Świątek: odpoczęłam, ale jestem w rytmie meczowym

29.10.2022

Iga Świątek przyznała, że występy w Ostrawie i San Diego po zwycięstwie w US Open pozwoliły jej pozostać w rytmie meczowym i być dobrze przygotowaną do rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju tenisowego WTA Finals w Fort Worth. “Ostatni tydzień przeznaczyłam na odpoczynek” – powiedziała.

PAP: Na pewno po wygraniu US Open opadły już emocje. Jak wyglądały pani przygotowania do tego kończącego sezon turnieju?

Iga Świątek: Od nowojorskiego turnieju minęło już sporo czasu. W międzyczasie wygrałam dwa turnieje – w Ostrawie i San Diego. Były one bardzo intensywne i pozwoliły mi pozostać w rytmie meczowym. Ostatni tydzień przeznaczyłam na odpoczynek. Spożytkowaliśmy ten czas, abym miała energię na ten turniej i była dobrze przygotowana. Kolejne dni poświęcę na podtrzymywanie formy.

PAP: W San Diego wygrała pani ósmy turniej w tym sezonie. Połowa triumfów miała miejsce w USA.

I.Ś.: To nie jest żadna zasada czy schemat. Po prostu na każdy turniej jadę, aby dobrze grać i wygrać. Cieszę się, że jestem na tyle solidna w tym roku, aby mieć dobrą formę od początku do końca sezonu.

PAP: Jak się pani czuje jako liderka światowego rankingu? Czy rywalki teraz inaczej panią postrzegają?

I.Ś.: Nie ma to dla mnie znaczenia. Raczej czuję na korcie różnice, kiedy moje przeciwniczki bardziej mobilizują się przeciwko mnie i muszę być na to gotowa. Jednak nie zwracam uwagi na to, jak mnie postrzegają.

PAP: Pani rywalkami w grupie są Amerykanka Coco Gauff, Francuzka Caroline Garcia i Rosjanka Daria Kasatkina. Jak można ocenić losowanie?

I.Ś.: Wydaje mi się, że nasza grupa jest bardzo zróżnicowana, jeżeli chodzi o sposób gry Coco, Caro i Darii. Na pewno ważny będzie odpowiedni plan taktyczny i odrobina adaptacji. Jednak przede wszystkim skupię się na sobie i swojej grze. Ciężko pracowałam przez cały sezon i mam nadzieję, że ta praca będzie kontynuowana tutaj. Jestem bardzo podekscytowana możliwością gry w WTA Finals. Czuję, że to zwieńczenie całego roku pracy. Jestem dumna, że mogę tu być.

Rozmawiał: Marcin Cholewiński (PAP)

mach/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00