New York
52°
Clear
6:04 am7:44 pm EDT
7mph
51%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Wyniki prawyborów w Nowym Jorku

03.04.2024

Według Decision Desk HQ zwycięzcą prawyborów Demokratów w Nowym Jorku został Joe Biden. Empire State stał się więc kolejnym stanem do kolekcji urzędującego prezydenta, który popiera jego kandydaturę w walce o reelekcję na jesieni tego roku.

Joe Bidem już w ubiegłym miesiącu przekroczył wymaganą liczbę delegatów, potrzebną do zdobycia nominacji Partii Demokratycznej. Według Decision Desk HQ Nowy Jork jeszcze bardziej wzmocni jego pozycję w tym względzie i doda do puli 268 kolejnych delegatów.

Prawybory zarówno Partii Republikańskiej, jak i Partii Demokratycznej w Nowym Jorku odbyły się we wtorek, 2 kwietnia.

Bardzo prawdopodobnym jest, że Joe Biden może liczyć na poparcie Nowojorczyków nie tylko w prawyborach, ale we właściwym wyścigu o fotel prezydenta. Na jesieni 2024 roku Biden ma zmierzyć się ponownie z Donaldem Trumpem. Urzędujący prezydent zawalczy o reelekcję, a Trump – o powrót do Białego Domu po czterech latach przerwy.

Mieszkańcy Nowego Jorku od lat. 80 niezmiennie popierali w wyborach prezydenckich kandydata Demokratów. W Empire State Biden już raz – w 2020 roku – z łatwością pokonał Donalda Trumpa. Nie inaczej może być w tym roku, ale Nowy Jork nie będzie rozstrzygającym o zwycięstwie stanem.

Według najnowszych doniesień – w prawyborach po Republikańskiej stronie zwyciężył Donald Trump. Oboje – wraz z Bidenem – wygrali także w Connecticut.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner