New York
52°
Clear
6:04 am7:44 pm EDT
7mph
51%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Yankees zagrają… w cieniu. Mecz z Miami Marlins odbędzie się w trakcie zaćmienia słońca

29.03.2024

Pierwszy rzut w kwietniowym meczu New York Yankees z Miami Marlins ma nastąpić o godzinie 14:05 w poniedziałek, 8 kwietnia. W ten sam dzień z Nowego Jorku będzie widać niesamowicie rzadkie zjawisko zaćmienia słońca. Tak się składa, że Yankees i Marlins… zagrają w cieniu.

Bo zaćmienie ma się rozpocząć na pięć minut po rozpoczęciu meczu. Przez następne dwie godziny i 26 minut, a być może przez cały czas trwania meczu, księżyc w różnym stopniu przysłoni Słońce, rzucając ogromny cień na boisko Yankees ma Bronksie.

Niestety, w odróżnieniu od części innych stanów, przez które przebiega tzw. ścieżka zaćmienia, Nowojorczycy nie zobaczą go w całej okazałości. To oznacza, że z tego stanu nie będzie widać całkowitego zaćmienia słońca, tylko częściowe.

W szczytowym momencie zaćmienia obserwowanego z Nowego Jorku, księżyc przysłoni 90 proc. tarczy słonecznej.

Ale Pinstripers nie boją się grać po ciemku. Wręcz wykorzystują okazję, aby zaoferować swoim fanom okazjonalne koszulki Yankees Solar Eclipse Day, których ma powstać 15 tysięcy. Nic dziwnego – mecz Yankees w tak wyjątkowej scenerii może nie powtórzyć się przez kolejne setki lat albo nawet nigdy!

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner