New York
41°
Cloudy
6:58 am4:30 pm EST
6mph
59%
30.31
WedThuFri
61°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Turystyka
Świat

Z początkiem października Kanada znosi wymóg szczepień dla podróżnych

26.09.2022

Od 1 października osoby przylatujące do Kanady, przekraczające granicę lądową i morską nie będą musiały przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu – poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Jean-Yves Duclos.

Poza zniesieniem wymogu szczepień, rząd nie przedłuży losowego testowania dla osób zaszczepionych i obowiązkowego dla niezaszczepionych. Nie będzie też już obowiązku wprowadzania do rządowej aplikacji informacji o szczepionkach przed podróżą. Zniesiony zostanie obowiązek izolacji dla osób chorych i monitorowania objawów.

Także od 1 października przestanie obowiązywać wymóg noszenia maseczek w samolotach i pociągach – poinformował minister transportu Omar Alghabra.

Ministrowie zwracali uwagę, że zniesienie ograniczeń było możliwe dzięki temu, że Kanadyjczycy zdecydowali się zaszczepić i przestrzegali restrykcji sanitarnych. 85,41 proc. całej populacji Kanady otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki. „Jesteśmy już poza ostrą fazą pandemii” – powiedział zastępca naczelnej lekarz kraju dr Howard Njoo.

Przy czym rząd spodziewa się, że tak Covid-19 jak inne choroby układu oddechowego będą nadal się pojawiać podczas zimowych miesięcy i zachęca do aktualizowania szczepień.

Z Toronto Anna Lach (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY