New York
57°
Fog
7:06 am4:28 pm EST
5mph
93%
30.21
ThuFriSat
54°F
46°F
45°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Zaczytany autobus ponownie wyjedzie na ulice Warszawy

18.11.2022

„Zaczytany autobus” to propozycja Instytutu Książki przeznaczona dla wszystkich dzieci i rodziców, którzy kochają czytać. W dniach 19 i 20 listopada br. zabytkowy pojazd z animatorami na pokładzie ponownie wyruszy w trasę ulicami Warszawy. Instytutu Książki chce w ten sposób przybliżyć małym i dużym pasażerom wartości, jakie niesie wspólne czytanie książek. Tym razem akcja potrwa dwa dni, aby wszyscy chętni będą mogli wybrać się w podróż do krainy wyobraźni.

„Zaczytany autobus” to propozycja zarówno dla dzieci, które już kochają książki, jak i dla rodziców, którzy dopiero chcą przybliżyć swoim pociechom radość, jaką daje czytanie. Przygotowany na tę okazję pojazd będzie czekał 19 i 20 listopada na Placu Konstytucji w Warszawie. Stamtąd w sobotę i niedzielę wyruszy na krótką podróż ulicami stolicy wraz z chętnymi pasażerami.

Start przejazdów zaplanowano na godz. 12:00, 13:30 i 15:00. Niebieski autobus z animatorem na pokładzie zabierze dzieci i ich rodziców w niezwykłą przejażdżkę po Warszawie. Czytelniczych wrażeń i wielu niespodzianek od Instytutu Książki nie zabraknie!

SZCZEGÓŁY:

data: sobota-niedziela – 19-20 listopada 2022 r.

start o godz. 12:00, 13:30 i 15:00

miejsce startu: Warszawa, Plac Konstytucji

Instytutu Książki zaprasza rodziców z dziećmi!

„Zaczytany autobus” to akcja realizowana w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” promującej wspólne, rodzinne czytanie już od najmłodszych lat. W ramach niej Instytut Książki podarował dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony wyprawek czytelniczych.

Kampania jest realizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki jest narodowa? instytucja? kultury powołana? przez ministra kultury do promocji polskiej literatury na świecie oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.

Źródło informacji: Instytut Książki

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY