New York
75°
Cloudy
5:46 am8:18 pm EDT
3mph
89%
30.04
FriSatSun
86°F
86°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Zakończyły się konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy z politykami KO

24.10.2023

We wtorek przed godz. 15 przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej – szef PO Donald Tusk, Marcin Kierwiński (PO) oraz liderzy Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Zielonych – opuścili Pałac Prezydencki po konsultacjach z prezydentem Andrzejem Dudą.

Na wtorek i środę prezydent Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie na konsultacje. Spotkania odbywają się osobno z każdym z komitetów wyborczych, w kolejności zgodnej z wynikami osiągniętymi przez te komitety w wyborach. Prezydent zapowiedział, że będzie pytał polityków o ich pomysły na inwestycje, gospodarkę, energetykę i obronność oraz o potencjalnych kandydatów na premiera.

Politycy PiS – premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz rzecznik partii Rafał Bochenek – byli pierwszymi, z którymi rozmawiał prezydent.

Kolejna tura konsultacji, która rozpoczęła się po godz. 14, odbyła się z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej. Uczestniczyli w nich: szef PO i kandydat opozycji na premiera Donald Tusk, a także Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Adam Szłapka (Nowoczesna), Urszula Zielińska (Zieloni) oraz Marcin Kierwiński (PO).

Kolejne spotkania w Pałacu Prezydenckim odbędą się w środę. O godz. 11.00 prezydent spotka się z przedstawicielami KKW Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe – Polska 2050 Szymona Hołowni, o 13.00 KW Nowa Lewica i o 15.00 KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.(PAP)

reb/ sar/ par/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner