New York
43°
Cloudy
6:58 am4:30 pm EST
4mph
54%
30.28
WedThuFri
61°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Zamożni Amerykanie wyprowadzają się w okolice Sun Belt

14.08.2022

Sun Belt, czyli region obejmujący południowe stany USA, cieszy się z napływu nowych mieszkańców. Migracja rozpoczęła się już na początku pandemii.

Portal SmartAsset przygotował ranking stanów, w których pojawia się najwięcej nowych mieszkańców. Jak się okazuje, Amerykanie, którzy zarabiają co najmniej $200,000 rocznie, najchętniej jako nowe miejsce zamieszkania wybierają Florydę.

Prócz Słonecznego Stanu, najbardziej zachęcające okazują się również miejsca w obszarze tzw. Sun Belt. Na drugim miejscu rankingu uplasował się bowiem Teksas, a na trzecim Arizona. W pierwszej dziesiątce pojawiły się także Północna i Południowa Karolina, Tennessee, czy Nevada.

Region ten wybierany jest przede wszystkim ze względu na niższe podatki, wyższe temperatury, a także lepsze warunki dla emerytów, których liczba w czasie pandemii znacząco wzrosła.

Floryda jest jednak zdecydowanym faworytem. Napływ osób o wysokich zarobkach był bowiem w ostatnim czasie prawie czterokrotnie większy, niż w przypadku Teksasu, który uplasował się na drugim miejscu zestawienia.

Najwięcej osób opuściło natomiast Kalifornię i Nowy Jork. Z każdego z tych stanów wyjechało prawie 20 tys. zamożnych obywateli.

Układając ranking, SmartAsset brał pod uwagę liczbę gospodarstw domowych, których dochody przekraczają $200,000, bazując na zeznianiach podatkowych z 2019 i 2020 roku.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY