New York
72°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
6mph
55%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Zbigniew Ziobro o Tusku: zawsze kłamał jak najęty. Nie z nami te numery, Brunner

02.07.2023

Zawsze kłamał jak najęty, a dziś Polacy mają mu uwierzyć, że chce nas zabezpieczyć przed imigrantami, choć jeszcze niedawno straszył nas karami finansowymi za nieprzyjmowanie „inżynierów” z Afryki i Azji. Szukaj Pan naiwnych gdzie indziej. Nie z nami te numery, Brunner – oświadczył szef MS Zbigniew Ziobro komentując wypowiedź Donalda Tuska.

Tusk zamieścił w niedzielę na swoim profilu na Twitterze nagranie, w którym odnosi się do kwestii polityki migracyjnej. „Oglądamy wstrząśnięci sceny z brutalnych zamieszek we Francji – i właśnie teraz Kaczyński przygotowuje dokument, dzięki któremu do Polski przyjedzie jeszcze więcej obywateli z państw takich jak – cytuję – Arabia Saudyjska, Indie, Islamska Republika Iranu, Katar, Emiraty Arabskie, Nigeria, czy Islamska Republika Pakistanu” – mówi na nagraniu Tusk.

„(Jarosław) Kaczyński już w zeszłym roku ściągnął z takich państw ponad 130 tysięcy obywateli – 50 razy więcej niż w 2015 roku. Te wizy będzie można dostawać łatwo i szybko, i będą je rozdzielać zewnętrzne firmy, bo tak dużo jest zamówień” – stwierdził lider PO.

Jak mówił, „Kaczyński jednocześnie szczuje na obcych, i na imigrantów, a jednocześnie chce ich wpuścić setki tysięcy, i to właśnie z takich państw” „Może potrzebna mu jest wewnętrzna wojna, konflikt, strach polskich obywateli – bo wtedy lepiej mu rządzić, wtedy łatwiej będzie mu wygrać wybory. Musimy jak najszybciej go odsunąć od władzy, żeby uniknąć tego niebezpieczeństwa. Ono się naprawdę czai za rogiem. Polacy muszą odzyskać kontrolę nad swoim państwem i jego granicami” – oświadczył lider PO.

Do tej wypowiedzi odniósł się lider Suwerennej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. „Zawsze kłamał jak najęty. Kłamał, że nie podniesie wieku emerytalnego. Kłamał, że nie ma pieniędzy na 500 plus. Kłamał, że nie połaszczy się na brukselsko-berlińskie stołki. Kłamał nawet wtedy, gdy fotografował się ze świętymi obrazkami” – podkreślił na Twitterze Ziobro.

„Dziś Polacy mają mu uwierzyć, że chce nas zabezpieczyć przed imigrantami. Choć przecież jeszcze niedawno straszył nas karami finansowymi za nieprzyjmowanie +inżynierów+ z Afryki i Azji. Może jeszcze mamy uwierzyć, że nie chodził z Putinem po molo i nigdy nie działał +für Deutschland+” – dodał szef MS.

„Szukaj Pan naiwnych gdzie indziej. Nie z nami te numery, Brunner…” – oświadczył Ziobro. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner