New York
61°
Sunny
6:15 am7:35 pm EDT
5mph
77%
29.8
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska
Opinie i Analizy

Ziobro: z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie

19.06.2022

Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie – oświadczył w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem polityka ustępstw rodzi tylko wilczy apetyt UE.

Minister Ziobro w poście na Twitterze zamieścił zdjęcie z jednego z portali internetowych ukazujące premiera Mateusz Morawickiego z cytatem z wypowiedzi szefa rządu: „Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości”.

Szef MS opatrzył zdjęcie wpisem: „Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE”.

Cytat szefa rządu, do którego odniósł się Ziobro pochodzi z wypowiedzi, której udzielił w piątek w Spale. Premier był wówczas pytany przez jednego z uczestników zjazdu klubów „Gazety Polskiej” o Krajowy Plan Odbudowy i czy – związane z nim kamienie milowe – nie zagrażają polskiej suwerenności.

„99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski” – przekonywał członków klubu „GP”. „Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności” – podkreślił w piątek premier.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ par/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner