New York
52°
Cloudy
6:45 am7:16 pm EDT
5mph
43%
30.06
WedThuFri
54°F
48°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

Zmarł aktor Tom Sizemore

04.03.2023

W wieku 61 lat zmarł amerykański aktor Tom Sizemore, znany z ról m.in. w filmach „Szeregowiec Ryan” i „Gorączka” – podały w piątek czasu lokalnego amerykańskie media, powołując się na menadżera aktora, Charlesa Lago.

„Byli przy nim brat Paul oraz dwaj synowie, bliźniacy Jayden i Jagger” – poinformował Charles Lago.

18 lutego Sizemore zasłabł w swoim domu w Los Angeles i został przewieziony do pobliskiego szpitala. Lekarze odkryli wówczas, że doznał pęknięcia tętniaka mózgu.

Od tamtej pory aktor przebywał w śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Jak ujawnił w poniedziałek jego menadżer, prognozy specjalistów były wyjątkowo pesymistyczne.

„Lekarze poinformowali jego bliskich, że nie ma już nadziei i zalecili podjęcie decyzji o zakończeniu życia” – wyjaśnił w oświadczeniu Charles Lago.

Sizemore zadebiutował w branży filmowej pod koniec lat 80. Po ukończeniu studiów grywał głównie w lokalnych teatrach. Później przyszła pora na występy na dużym ekranie – w samym 1989 roku zagrał niewielkie role w „Urodzonym 4 lipca”, „Przykrej niespodziance” oraz „Osadzonym”.

Kolejne lata przyniosły mu kolejne role w takich głośnych produkcjach, jak „Urodzeni mordercy”, „Gorączka” czy „Wróg publiczny”.

Najważniejszą pozycją w aktorskim dorobku Sizemore’a pozostaje jednak rola sierżanta Mike’a Horvatha w kultowym dramacie wojennym „Szeregowiec Ryan” w reżyserii Stevena Spielberga.

Znany był z gwałtownego usposobienia i licznych konfliktów z prawem. Policja zatrzymywała go m.in. za przemoc domową i nielegalne posiadanie narkotyków. (PAP)

sp/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne