New York
54°
Fair
7:02 am4:28 pm EST
8mph
52%
30.09
SunMonTue
45°F
48°F
57°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Publicystyka
Kultura

Zmarła Nichelle Nichols, znana z roli porucznik Uhary w serialu „Star Trek”

31.07.2022

Zmarła aktorka Nichelle Nichols, która wcieliła się w rolę porucznik Nyoty Uhary w serialu telewizyjnym „Star Trek” – poinformował w niedzielę na Facebooku jej syn. Aktorka miała 89 lat.

„Ostatniej nocy moja matka, Nichelle Nichols, zmarła z przyczyn naturalnych” – napisał Kyle Johnson na oficjalnej stronie aktorki na Facebooku.

„Jednak jej światło, podobnie jak starożytnych galaktyk, które jest teraz widziane po raz pierwszy, pozostanie dla nas i przyszłych pokoleń, abyśmy mogli cieszyć się nim, uczyć się z niego i czerpać inspirację” – dodał.

Nichelle Nichols urodziła się w 1932 r. Podczas studiów w Nowym Jorku występowała jako piosenkarka w klubach nocnych, była także modelką i grała w musicalach. Przemierzyła Stany Zjednoczone, Kanadę i Europę, występując w zespołach jazzowych Duke’a Ellingtona i Lionela Hamptona.

Największą sławę przyniosła jej rola porucznik Uhury w serialu „Star Trek”. Podczas realizacji pierwszego sezonu Nichols chciała zrezygnować z udziału w nim ze względu na marginalną rolę jej postaci. Pozostała w obsadzie po osobistych namowach Martina Luthera Kinga, który uświadomił jej, jak wielką rolę może odegrać w emancypacji młodych, czarnoskórych kobiet.(PAP)

wr/ akl/

arch.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY