New York
27°
Cloudy
7:05 am5:13 pm EST
9mph
81%
30.23
ThuFriSat
45°F
28°F
30°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Bożego Narodzenia

24.12.2022

Wszystkim naszym rodakom w kraju i za granicą życzymy pokoju na świecie i u naszych granic, a przede wszystkim pokoju w naszych sercach, abyśmy razem mogli pokonać wszelkie trudności – powiedzieli Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w życzeniach bożonarodzeniowych.

Życzenia świąteczne Pary Prezydenckiej, wraz z nagraniem wideo, opublikowano na stronie prezydenta, a także w mediach społecznościowych.

„W Wigilię świąt Narodzenia Pańskiego prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie nam wszystkim umocnienie i wyciszenie. Niech odnowi łączące nas więzi” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Małżonka prezydent zwróciła uwagę, że w „tę +cichą, Świętą Noc+ w polskich domach na całym świecie rozbrzmiewają serdeczne życzenia, rozmowy przy świątecznym stole i piękne polskie kolędy”. „Dzielimy się opłatkiem a upominkami przypominamy wszystkim, jak bardzo są dla nas ważni” – dodała.

Jak zaznaczył prezydent, „ufamy, że te święta przyniosą państwu wiele spokoju; że pozwolą zapomnieć o troskach, tym bardziej, że mijający rok znów nie należał do łatwych”. „Kiedy zaczęliśmy się cieszyć, że pandemia wreszcie przygasa, nasz bliski sąsiad – Ukraina – padał ofiarą zbrojnej agresji” – zauważył prezydent.

Dlatego – jak zaznaczyła Agata Kornhauser-Duda, „jeszcze bardziej, niż do tej pory, jesteśmy wdzięczni za pokój i bezpieczeństwo, którymi cieszy się Polska oraz za wielką bezcenną wartość, jaką jest nasza jedność i solidarność w trudnych chwilach”.

„Właśnie tego życzymy państwu najbardziej – pokoju na świecie i u naszych granic, a przede wszystkim pokoju w naszych sercach, tak, abyśmy razem mogli pokonać wszelkie trudności” – powiedział prezydent.

„Proszę przyjąć życzenia pomyślności w codziennych sprawach oraz nadziei i dobrych myśli u progu nowego roku. Niech to szczęście, które odczuwamy teraz wśród najbliższych, w blasku świątecznych ozdób, powraca do państwa miłymi wspomnieniami” – dodał Agata Kornhauser-Duda.

Jak podkreślił prezydent, „szczególnie serdeczne życzenia składamy tym wszystkim, dzięki którym możliwa jest rodzinna atmosfera Bożego Narodzenia”. „Gorąco pozdrawiamy wszystkich, którzy są dzisiaj na służbie i w pracy: żołnierzy, funkcjonariuszy oraz pracowników służb i przedsiębiorstw, którzy dbają o to, aby ten wyjątkowy czas był dla nas porą wytchnienia i spokojnego odpoczynku” – zaznaczył prezydent Duda.

„Życzymy pełnych zdrowia, pogodnych świąt! Wszystkiego dobrego! Wesołych świąt!” – podsumowała w nagraniu Para Prezydencka. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY