New York
43°
Mostly Cloudy
6:39 am5:39 pm EST
6mph
88%
29.6
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Życzył im „Szczęśliwego Nowego Roku”, a oni niemalże go zabili. NYPD poszukuje 4 mężczyzn

04.01.2024

Pewien mężczyzna został dotkliwie pobity i dźgnięty ostrym przedmiotem na peronie nowojorskiego metra za zwrócenie się do czterech nieznajomych mężczyzn, którym życzył „Szczęśliwego Nowego Roku” – przekazała policja. Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia na Bronksie.

Do pobicia doszło krótko przed godziną 21:00 w poniedziałek. 29-letni mężczyzna stał na platformie linii D, na stacji 182nd Street-183rd Street, kiedy podeszła do niego grupa nieznajomych.

Według relacji policjantów z NYPD – 29-latek miał powiedzieć do nich „Szczęśliwego Nowego Roku” i wówczas wywiązała się sprzeczka – początkowo słowna.

Jednak później doszło do nagłej eskalacji. Grupa mężczyzna zaczęła okładać ofiarę pięściami po głowie i ciele. W pewnym momencie jeden z napastników wyciągnął ostry przedmiot i dźgnął nim kilkukrotnie obitego już 29-latka.

Zaraz potem podejrzani uciekli z miejsca zdarzenia. Pobity mężczyzna trafił natomiast do szpitala. Jego stan był ciężki, ale oczekuje się, że przeżyje.

Każdy, kto posiada informacje w związku z wyżej opisanym incydentem, proszony jest o kontakt z Crime Stoppers pod numerem 1-800-577-TIPS.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY