New York
34°
Clear
6:57 am4:30 pm EST
10mph
49%
30.01
WedThuFri
41°F
50°F
50°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Społeczeństwo
Polonia

Żyjmy zdrowo, a będziemy zdrowi

13.10.2022
Podczas Festiwalu Zdrowia, który odbył się w kwietniu w Whippany, NJ, było wiele ciekawych stoisk. Podobnie będzie i tym razem ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA

To już czwarty Festiwal Zdrowia, który odbędzie się – 15-16 października – tym razem w nowym miejscu: w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczestników jego organizatorka Aleksandra Nagórska stara się wzbogacać kolejne edycje tego wydarzenia o nowe, aktualne tematy dotyczące zdrowia.

Janusz M. Szlechta

Po raz pierwszy w tym roku (a trzeci w ogóle) Festiwal Zdrowia został zorganizowany w kwietniu w Ukrainian-American Cultural Center of New Jersey w Whippany. Aleksandra Nagórska zorganizowała go pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Mamy w tej chwili dostęp do ogromnej ilości informacji, ale przez ich nadmiar często nie wiemy, co wybrać i w jaki sposób z nich korzystać. Wśród Polonii wzrasta świadomość i zapotrzebowanie na nową wiedzę, dlatego nadchodzący festiwal został połączony z Warsztatami Zdrowia, podczas których będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, skonsultować się ze specjalistami, skorzystać z wykładów, nabyć dobrej jakości produkty, a przy okazji poznać wielu wspaniałych ludzi i nawiązać nowe przyjaźnie. Oddajmy się zatem w najbliższy weekend, 15-16 października, błogiemu „nicnierobieniu”, spróbujmy popracować nad tym, aby przywrócić nasze organizmy do naturalnej równowagi i przeciwdziałać negatywnym skutkom otoczenia, stresu, które są jednymi z głównych przyczyn większości chorób. Żyjmy zdrowo, a będziemy zdrowi!

„Naszym marzeniem jest, aby kiedyś zostały połączone ze sobą osiągnięcia medycyny konwencjonalnej z mądrością i tradycją medycyny naturalnej, bo zdrowie człowieka nie opiera się tylko na jednym poziomie, ale łączy w sobie wiele poziomów i aspektów” – mówi Aleksandra Nagórska, organizatorka Festiwalu Zdrowia, redaktor naczelna miesięcznika “infoZdrowie”.

WARTO ICH POSŁUCHAĆ

Do udziału w festiwalu zaproszeni zostali wspaniali wykładowcy.Trudno wyobrazić sobie takie wydarzenie bez udziału Jerzego Zięby. Będzie, ale… niestety online.

Jerzy Zięba to niezależny dziennikarz, publicysta, autor książek; charyzmatyczny znawca tematów medycznych, zabiegający o włączenie metod stosowanych w medycynie komplementarnej do procedur medycyny tradycyjnej. Promotor zdrowego trybu życia, ambasador, promotor i twórca formulacji suplementów marki Visanto.

Tadeusz Rolnik (połączenie online) opowie, jak wygląda jego sposób na naturalny domowy zakwas, na którym wyrabiany jest przepyszny chleb. Podkreśla, że receptura jest bardzo prosta… i chętnie ją poda. Tadeusz Rolnik jest właścicielem ekologicznego gospodarstwa rolno-pasiecznego w Niebieszczynach. Jest też inicjatorem akcji pieczenia własnych bochenków chleba „Cała Polska piecze chleb”. Teraz zapewne zacznie go piec także Ameryka. Jak mówi: „Po zjedzeniu chleba wiele osób odczuwa dyskomfort, nie wiedząc, dlaczego. Te wszystkie polepszacze czy składniki zapobiegające pleśnieniu, są dodawane bez umiaru i powodują szereg problemów układu pokarmowego. Uważam, że pożywienie powinno być lekarstwem. A zdrowy chleb to nic innego jak woda, mąka i sól. Warto mówić o zdrowej żywności i podkreślać, jak wielkie ma znaczenie w życiu człowieka”.

Grzegorz Śleziak podczas wykładów przekaże swoją sekretną wiedzę, jak zrobić fermentowane mikstury najwyższej jakości. Pokaże technikę wykonywania ziołowych miodów pitnych z wykorzystaniem naturalnej fermentacji, bez użycia spirytusu i wody. Zdradzi tajemny sekret, jak samodzielnie wykonać ocet bez użycia grama wody. Podzieli się też informacjami i swoim doświadczeniem, jak prowadzić zdrowotne głodówki.

Grzegorz Śleziak – polski Amisz, nazywany Białym SaiBabą – jest producentem najwyższej jakości octów,
które przygotowuje z ekologicznych jabłek

Agnieszka Stalkoper mieszka w Kanadzie, jest profesjonalną fotografką. Pomiędzy sesjami mody, reportażami i zawodowymi podróżami rozwija swoją drugą pasję – medycynę alternatywną (nutriterapię, naturopatię, aromaterapię, zielarstwo, sofrologię). Dzięki zdobytym doświadczeniom dowiodła, że można zadbać o własne zdrowie, korzystając z darów natury. Agnieszka uwielbia dziką naturę, kocha dziko rosnące zioła, które – jak twierdzi – same do nas wołają, abyśmy z nich korzystali. Słynne stały się już jej DZIKIE SHAKES. Agnieszka jest też nauczycielką jogi oraz propaguje zdrowy styl życia, między innymi na swoim kanale „PranaManaChi” na YouTube.

Andy Choiński prowadzi cieszący się ogromną popularnością kanał na YouTube oraz na Rumble, gdzie można znaleźć wiedzę między innymi na temat zdrowia, duchowości, biologii, astrologii. Wspiera swoją fachową wiedzą innych twórców. W czasie festiwalu, wraz z Agnieszką Stalkoper i Zyggim z Teksasu, poprowadzi relację na żywo z tego wydarzenia.

Elżbieta Ruman (połączenie online) to dziennikarka współpracująca z radiem Wnet, pisarka, założycielka Centrum św. Hildegardy w Józefowie. Autorka wielu programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Napisała kilka książek: „Główna rola w teatrze życia”, „Dotyk Nieba”, „Uzdrowiona”, „Widziałam cuda”, „Miasto Marzeń”, “Lecznicza moc natury według Hildegardy z Bingen” (niektóre, z autografem autorki, będą do nabycia podczas festiwalu). Dziś zajmuje się propagowaniem dzieła św. Hildegardy, prowadzi Akademię Hildegardową oraz organizuje tygodniowe posty według Hildegardy z Bingen w Łochowie pod Warszawą. Podczas Festiwalu Zdrowia Elżbieta poprowadzi wykład „Medycyna, w której nie ma chorób nieuleczalnych”.

Doktor Grażyna Pajunen opowie, jak odbudować stawy bez lekarstw i operacji oraz spowolnić proces starzenia.

Maria Stępniewicz – jasnowidz, coach numerolog, trenerka osobistego rozwoju.

 Będzie można posłuchać jeszcze wielu innych, ciekawych wykładów. Ich listę można znaleźć na stronie www.festiwalzdrowia.com.

Zainteresowane osoby mogą też wziąć udział w warsztatach.

Regina Słabiak zagra na kryształowej harfie (Crystal Xylophone, 432 Hz) i wprowadzi uczestników w stan głębokiego odprężenia.

Donya Land zaprasza zainteresowanych na unikatowe, kilkugodzinne spotkanie ze smakami i zapachami świata oraz opowieści o sztuce przygotowywania posiłków, czyli “La Ceremonia de la Dona – alchemia & rytuały w kuchni i nie tylko”.

KONSULTACJE ZE SPECJALISTAMI

Maryla Radziszewski jest terapeutką, która podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku w Brazylii pracowała z polskimi olimpijczykami. Zajmuje się między innymi terapią czaszkowo-krzyżową; wiele osób twierdzi, że Maryla ma w rękach dar od Boga.

Dzięki przesympatycznej Jadwidze Drogos i jej wieloletniemu doświadczeniu dowiemy się, jak w prosty sposób, przy użyciu baniek, można zadbać o swoje zdrowie.

Niezwykle ciepła osoba, Małgorzata Gusztyn, wprowadzi chętnych w magiczny świat dźwięków; poczujemy, że muzyka może stać się terapią. „Wszystko jest energią. Komunikuje się za pomocą wibracji i pozostaje w harmonii ze sobą. Jeśli wibracja jest zakłócona, można ją przywrócić do jej początkowego stanu. Odnosi się to do wszystkich żywych organizmów, a przede wszystkim człowieka”twierdzi Małgorzata Gusztyn. Po festiwalu zaprasza chętnych na szkolenie z użyciem kamertonów (więcej inf. pod nr. Tel. 331-200-0439).

Małgorzata Gusztyn wprowadzi chętnych w magiczny świat dźwięków

Irydolog Kazimierz Wądołowski zainteresowanym osobom sporządzi i przeanalizuje mapę tęczówki oka, z której można odczytać stan zdrowia człowieka oraz  predyspozycje do niektórych chorób.

Każdy, kto będzie chciał oddać się w ręce fachowców, ma możliwość zarezerwowania konsultacji u specjalisty na stronie www.festiwalzdrowia.com oraz podczas festiwalu (stolik przy wejściu).

WIELU WYSTAWCÓW

Slimpol (www.slimpol.com) – sprzedawca naturalnych produktów, książek, kosmetyków oraz autoryzowany sprzedawca najwyższej jakości suplementów firmy Visanto (www.visantous.com), polecanych przez Jerzego Ziębę.

AromaSofNat (www.aromasofnat.com) – rodzinna firma, stworzona przez kobiety kochające naturalne sposoby dbania o zdrowie i urodę.

Będzie przesympatyczna Basia Kotowski z ekipą Thermomix i Kasia Gałazyn (ravika.lifevantage.com) z flagowym produktem, jakim jest aktywator Nrf2, którym zachwyca się świat medycyny naturalnej.

Zawsze uśmiechnięta Marta Śmiertelny pojawi się z olejkami firmy doTERRA (www.moc natury-cudowneesensje.com). Jest autorką niedawno wydanej książki pt. “Miłość czy zauroczenie”.

Dr Grażyna Pajunen i Antonina Matyszczuk na pewno zainteresują produktem, który pomaga ludziom zwiększyć mobilność stawów i zmniejszyć przewlekły dyskomfort już po 3-6 miesiącach stosowania (www.plynnykolagen.pl oraz www.zdrowie-live.com).

Dorota Filipczak (jerseyleeches.com), specjalistka w dziedzinie hirudoterapii, pokaże, co dobrego mogą uczynić pijawki medyczne.

Beataz The Dandelion Kitchen (www.dandelionkitchen.biz ) zaoferuje naturalne mieszanki przypraw i warzyw z wielu zakątków świata, bez dodatku wzmacniaczy smakowych i konserwantów, dobranych w idealnych proporcjach, dzięki czemu nawet niewielki dodatek mieszanki wzbogaca i urozmaica zupy, sosy, dania mięsne, rybne, sałatki itp.

Regina Naturals LLC (www.reginanaturals.com) zaprezentuje naturalne nietoksyczne mydła, masła-kremy, maści ziołowe do ciała, pomadki ziołowe do ust, dezodoranty – antyperspiranty bez aluminium, szampony do włosów, spreje z olejkami esencjalnymi, serum do twarzy, oczyszczające maseczki do twarzy, tonik i mydło na poison-ivy, proszek do czyszczenia zębów itp.

Janusz Sikora, szef firmy ToiOwo (www.toiowo.us), która zajmuje się promocją wydarzeń kulturalnych oraz dystrybucją polskiej literatury, podczas festiwalu zaprezentuje książki z dziedziny zdrowia, medycyny naturalnej, ziołolecznictwa oraz zadba o muzykę relaksacyjną.

Firma Nantes (www.nanteswater.com) będzie oferować wodę plazmowaną o niesamowitych właściwościach, z podwyższoną zawartością tlenu singletowego. Woda ta oczyszcza organizmy ze szkodliwych substancji, usuwa uszkodzone komórki występujące w wielu chorobach; pod jej wpływem kosmetyki łatwiej i głębiej wnikają w skórę, rośliny szybciej i lepiej rosną, zwierzęta mniej chorują, są w lepszej kondycji.

Slavic Nature (www.slavicnature.com) to dystrybutor wyjątkowych kosmetyków naturalnych polskich producentów Mokann i Marie Brocart, które ujmują jakością i doborem surowców, konsystencją i zapachem. Najlepsi specjaliści z profesjonalnych SPA w Polsce i za granicą docenili jakość tych produktów i korzystają z nich podczas wykonywania zabiegów.

Imperial Time (imperialtime.com) to firma, która zajmuje się produkcją i sprzedażą wyjątkowej biżuterii od 2003 roku. Wiodącymi produktami są wyroby ze srebra i bursztynu, głównie bałtyckiego. Biżuteria z bursztynu to unikatowe dzieła sztuki, które mogą być bardzo podobne, ale nigdy takie same. Bursztyn ponadto wykazuje właściwości lecznicze, co sprawia, że staje się on jeszcze bardziej atrakcyjny.

Na festiwalu będzie debiutować firma MSC Laboratory – producent ręcznie wytwarzanych kosmeceutyków, w których stężenie bioaktywnych składników jest kilkunastokrotnie wyższe niż w renomowanych produktach dostępnych na rynku.

Swoje stoisko będzie mieć firma Bacik (www.bacik.com). Jest to dystrybutor polskich produktów spożywczych powstałych w wyniku połączenia wysokiej jakości składników oraz receptur w tradycyjnym stylu.

Podczas festiwalu Ewa Śledziewska (z lewej) i Lucyna Okrutniak zaprezentują zdrowe kosmetyki

Będą również przedstawiciele: Duolife, Forever Living, APLGO, Young Living, Zinzino czy USA Fashion Queen oraz wielu, wielu innych firm, producentów i dystrybutorów.

Organizatorzy zapraszają na – jak podkreślają – najlepszy i najzdrowszy festiwal na wschodnim wybrzeżu USA. Nie może tam zabraknąć tych, którym bliskie jest zdrowie, zadbane i zrelaksowane ciało od wewnątrz i zewnątrz, bo bez tego nie da się przejść przez życie w pełni mocy i radośnie.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00