New York
52°
Clear
6:04 am7:44 pm EDT
7mph
51%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

22-letni trener siatkówki z Long Island aresztowany za gwałt na uczennicy

22.03.2024

Trener siatkówki z Long Island został aresztowany i oskarżony o gwałt na zawodniczce drużyny, której treningi prowadził. Ofiara ma zaledwie 15 lat.

22-letni Jason Maser pojawił się w piątek w sądzie w związku z oskarżeniem o gwałt na 15-latce, do którego miało dojść na początku tego roku.

„Nie jesteśmy dziś w stanie tego komentować. Oczywiście ustalona kaucja była bardzo wysoka, zamierzamy wydostać Jasona i zajmiemy się sprawą” – powiedział adwokat Masera, John Carman.

Prokuratorzy twierdzą natomiast, że oskarżony dwukrotnie doprowadził do współżycia z nieletnią.

„To straszne, to straszne, gdy ktoś wykorzystuje swoją pozycję. To są dzieci” – powiedziała matka jednej z uczennic Masera, Sheena Falloon.

Maser był trenerem siatkówki w Sacred Heart Academy, katolickiej szkole dla dziewcząt w Hempstead. Rodzice uczennic byli zszokowani, kiedy usłyszeli o zarzutach dla Masera.

„Długo rozmawiałem dziś rano z moją córką i jest świadoma, ale szczególnie w tych czasach trzeba być bardzo ostrożnym i uświadamiać swoje dzieci, ponieważ takie rzeczy są możliwe w dzisiejszym świecie” – powiedział Angelo Marchica, rodzic jednej z uczennic.

Według prokuratury Maser trenował ofiarę zarówno w Sacred Heart, jak i w B&B Volleyball Club.

„B&B traktuje sprawę bardzo poważnie i jak tylko się o tym dowiedzieliśmy, został zwolniony” – przekazał prawnik klubu, Oscar Michelen.

Z kolei przedstawiciele szkoły przekazali w oświadczeniu, iż „powiadomili odpowiednie władze i zaoferowali rodzinie [ofiary – przyp. red.]wszystkie dostępne zasoby” oraz podjęli „natychmiastowe kroki w celu zapewnienia, że trener nie będzie miał dalszego dostępu do pomieszczeń Sacred Heart ani żadnych zajęć szkolnych”.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner