New York
52°
Clear
6:04 am7:44 pm EDT
7mph
51%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

64-latek wepchnięty na tory w nowojorskim metrze. Napastnik kopnął go w plecy

05.03.2024

W ostatnim z serii brutalnych incydentów w nowojorskim metrze – 64-letni mężczyzna został zepchnięty z peronu kopnięciem i upadł prosto na tory. Na szczęście w momencie zdarzenia nie przejeżdżał tamtędy żaden pociąg. Starszy mężczyzna trafił do szpitala, gdzie nadal przebywa z powodu doznanych obrażeń. Sprawca ataku nie został jeszcze schwytany.

Do zdarzenia doszło krótko przed godziną 17:00 na stacji Penn Station w niedzielę, 3 marca. 64-letni mężczyzna stał na peronie, sprawdzając coś w swoim telefonie. Wówczas niezidentyfikowany sprawca podszedł do niego i z impetem kopnął go w plecy. Starszy mężczyzna stracił równowagę i spadł z peronu prosto na tory.

Jeden ze świadków zdarzenia zeskoczył z platformy, aby pomóc poturbowanemu 64-latkowi. Na szczęście nie przejeżdżał wówczas tamtędy żaden pociąg. Niemniej ofiara napaści trafiła do szpitala z powodu bólu pleców, prawej nogi, barku i ramienia. Personel szpitala przekazał, że mężczyzna przejdzie tomografię komputerową w celu rozpoznania dokładnego zakresu obrażeń.

W poniedziałek wieczorem ofiara nadal przebywała w szpitalu.

NYPD nie dokonało jeszcze żadnych aresztowań w związku z napaścią. Nowojorscy policjanci są jednak przekonani, że sprawca wkrótce wpadnie w ich ręce. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. W momencie ataku podejrzany był ubrany na czarno z pomarańczową czapką i miał okulary przeciwsłoneczne.  

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner