New York
48°
Cloudy
6:25 am5:50 pm EDT
5mph
93%
30.06
MonTueWed
55°F
50°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska
Ameryka

Ambasador USA w Polsce pogratulował Donaldowi Tuskowi wyboru na stanowisko premiera

12.12.2023

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski pogratulował Donaldowi Tuskowi wyboru na premiera. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszego silnego partnerstwa z nowym rządem – jest to strategicznie ważne dla obu naszych krajów – podkreślił Brzezinski.

Sejm wybrał w poniedziałek wieczorem w ramach tzw. drugiego kroku konstytucyjnego przewodniczącego PO Donalda Tuska na premiera. Opowiedziało się za tym 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Tuskowi pogratulował we wtorek rano na platformie X (dawniej Twitter) ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

„W imieniu Stanów Zjednoczonych chciałbym pogratulować Donaldowi Tuskowi wyboru na stanowisko premiera Polski” – napisał ambasador.

„Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszego silnego partnerstwa z nowym rządem – jest to strategicznie ważne dla obu naszych krajów” – dodał Brzezinski.

We wtorek premier Donald Tusk wygłosi w Sejmie swoje expose, w którym przedstawi program działania swojego rządu; głosowanie nad wotum zaufania dla Rady Ministrów zaplanowano o godz. 16. W środę rano w Pałacu Prezydenckim odbędzie się zaprzysiężenie gabinetu Tuska. (PAP)

Autorka: Paulina Kurek

pak/ par/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY