New York
73°
Rain
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
92%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polska
Polonia

Bieg Poland Business Run 2023 po raz 12. w Krakowie – Polonia może dołączyć do końca czerwca

02.06.2023
Uczestnicy Poland Business Run przebiegają przez punkt kontrolny podczas 11. edycji biegu w 2022 roku ZDJĘCIA: MICHAŁ ADAMCZYK

Dwunasta edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run odbędzie się 3 września. Na półmetku zapisów na liście startowej było już ponad 17 tysięcy biegaczy, a rejestracja zakończyła się 31 maja. Zainteresowani polonijni biegacze z USA mogą się jednak rejestrować do końca czerwca.

Bieg odbędzie się w Krakowie oraz w opcji wirtualnej z aplikacją. Kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę, zapisać się online i uiścić opłatę startową.

Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. Na bieg w Krakowie zostały już ostatnie pakiety, ale wiele osób wybiera opcję startu w swojej okolicy. W ten sposób do inicjatywy dołączają nie tylko osoby z całej Polski, ale również z całego świata. Zawody mają formę sztafety 5×4 km. To dystans, który spokojnie mogą pokonać nawet początkujący biegacze.

„Już po pierwszej godzinie od uruchomienia zapisów na listach startowych było ponad 8500 biegaczy, a rejestracja wciąż trwa i kolejne osoby dodają swoje drużyny. Wśród zapisanych są firmy, które biegają z nami co roku, ale pojawia się też wielu nowych uczestników, co nas naprawdę ogromnie cieszy” – powiedziała Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Zawodniczka otwierająca sztafetę w swojej drużynie na trasie biegu Poland Business Run

Zawody na krakowskich Błoniach gwarantują rywalizację ramię w ramię z pracownikami innych firm, profesjonalny pomiar czasu, emocje i wsparcie kibiców. Ale wiele osób woli biegać we własnym tempie, po ulubionych ścieżkach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu. Inni z kolei nie mogą dotrzeć do Krakowa, bo znajdują się po drugiej stronie globu, ale zależy im na tym, aby dołączyć do tej pięknej inicjatywy. Dla tych wszystkich osób idealny będzie start z aplikacją, który w ramach Poland Business Run będzie można zrealizować 3 września aż do godziny 20:00.

Dzięki środkom z zapisów drużyn Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie w postaci protez, wózków i rehabilitacji otrzymało już ponad 800 beneficjentów. W 2021 roku do grona podopiecznych Fundacji Poland Business Run dołączyły kobiety po mastektomii, które potrzebują kompleksowej rehabilitacji. Od tej pory dzięki sztafecie biznesowej z takiej pomocy skorzystało już 50 beneficjentek.

W tym roku wysiłek biegaczy pozwoli m.in. na zakup wózka dla 33-letniego Jana Folgi, byłego członka kadry narodowej w rajdach enduro, który uległ wypadkowi w czasie przygotowań do startu w USA. W wyniku wypadku nastąpił uraz kręgosłupa i stracił czucie w nogach.

„Przed wypadkiem byłem aktywnym sportowcem, trenowałem rajdy enduro i motocross. Jestem drugim wicemistrzem Polski, byłem w kadrze narodowej. Podczas wypadku, który miałem dwa lata temu za oceanem, złamałem kręgosłup i teraz uprawiam parawioślarstwo. Jestem drugim wicemistrzem świata. Serdecznie zapraszam tych, co mogą biec w Krakowie albo przez aplikację, zapisz się i biegnij z nami już we wrześniu” – mówi Jan Folga, beneficjent Poland Business Run, który dzięki biegaczom otrzyma wózek indywidualnie dopasowany do jego potrzeb.

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięły udział ponad 32 tysiące biegaczy z 1500 firm, a wsparcie trafiło do 137 beneficjentów. Ile osób uda się wesprzeć tym razem? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

Po zakończonej rywalizacji w Poland Business Run 2022 szczęśliwe uczestniczki pozują do zdjęcia w miasteczku biegowym

Zapisy trwają do 31 maja, ale organizator dopuści dodatkowych chętnych z Polonii, jeśli tylko będą zainteresowani. W tym celu wystarczy skontaktować się z organizatorem pod adresem: marta.hernik@polandbusinessrun.pl. Marta jest dyrektorem biegu i może przesłać dodatkowy, specjalnie przygotowany link do rejestracji.

Sponsorami strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered i Enea.

JMS, KC

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner