New York
81°
Sunny
6:55 am6:33 pm EDT
7mph
55%
30.17
ThuFriSat
75°F
72°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Cztery osoby zginęły w pożarze domu w Nowym Jorku

31.10.2022

Cztery osoby, w tym troje dzieci, zginęły w niedzielę w pożarze domu w nowojorskim Bronksie. Nie powiodły się próby uratowania ich przez sąsiadów.

„Przerażone dzieci desperacko waliły w okna płacząc i krzycząc +Pomóż mi, Boże!+ (…) Widzę ręce w oknach, a potem płomienie ogarniające okna, a potem nie było już żadnego dźwięku” – relacjonowała dziennikowi „New York Post” sąsiadka ofiar, Merlyn Persaue.

Według krewnych i sąsiadów w pożarze zginęli trzej bracia w wieku 10, 12 i 22 lata oraz 10-miesięczna córeczka najstarszego.

„Trzech facetów wbiegło po schodach i kopało drzwi tak mocno jak tylko mogli, ale nie mogli ich otworzyć. Próbowali, ale było za późno” – opowiadała Persaue.

Zdaniem policji dwaj młodsi chłopcy zmarli na miejscu. Ich starszy brat i jego dziecko zostali zabrani do szpitala, ale nie przeżyli.

Inny z sąsiadów wyjaśnił, że uratował kobietę i małą dziewczynkę. Jak wyjaśnił, nie wiedział, że inni wciąż byli w płonącym mieszkaniu.

W pożarze ranni zostali dwaj mężczyźni, którzy próbowali przyjść z pomocą ofiarom. Przebywają w szpitalu. Lekkie obrażenia odniosło też kilku strażaków.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY