New York
73°
Cloudy
5:24 am8:27 pm EDT
7mph
52%
29.98
ThuFriSat
84°F
86°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Ameryka
Publicystyka
Technologie

“Facebook to nowe papierosy”. Bi-partyjna ustawa chce ratować kalifornijską młodzież przed social mediami

07.08.2022

Prezes Salesforce Marc Benioff kilka lat temu określi Facebooka mianem „nowych papierosów” – w rozumieniu problemu, który dotyka młodych osób. W ciągu kilku lat stwierdzenie „Facebook to nowe papierosy” ze wstrząsającego stało się oczywistym – pisze The Sacramento Bee. Ale nowa bi-partyjna kalifornijska ustawa może to zmienić.

Dwupartyjna inicjatywa, zatwierdzona przez Zgromadzenie Kalifornii, ma zakazywać mediom społecznościowym używania technologii, które mają na celu przywiązywanie młodych osób do korzystania z tego typu rozrywki. Motywem ustawy są dane, które donoszą o niekorzystnych skutkach nałogowego korzystania z mediów społecznościowych w psychice nastolatków.

Senat stanu na razie zaparkował ustawę w „legislacyjnym czyśćcu”, ale po poprawkach powinien zostać poddany pod głosowanie i uchwalony.

Ostatnia dekada przyniosła niepokojący wzrost depresji, samobójstw i innych problemów ze zdrowiem psychicznym u nastolatków – pisze Sacramento Bee. Do tego stopnia, że ​​Amerykańska Akademia Pediatrii, Amerykańska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Stowarzyszenie Szpitali Dziecięcych ogłosiły jesienią ubiegłego roku, że jest to „stan wyjątkowy”. Chociaż wydaje się, że pandemia COVID zaostrzyła kryzys, tendencja narastania tego typu kryzysu miała miejsce jeszcze wcześniej.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner