New York
82°
Partly Cloudy
5:40 am8:23 pm EDT
7mph
47%
29.89
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Grasują w klubach na Manhattanie. Odurzają narkotykami i okradają. Zabili już 7 osób

02.04.2023

W Nowym Jorku trwa policyjna obława na trzech mężczyzn, którzy ze skutkiem śmiertelnym odurzyli dwóch mężczyzn narkotykami w gejowskich klubach, a następnie ich okradli. Grozi im odpowiedzialność karna za zarzuty m.in. morderstwa, rabunku oraz zmowy w celu dokonania morderstwa – podaje The Independent.

30-letni Jacob Barroso, 35-letni Jayqwan Hamilton i 34-letni Robert DeMaio zostali postawieni w stan oskarżenia przez wielką ławę przysięgłych na Manhattanie 23 marca. Mężczyźni są oskarżeni m.in. o zabójstwo Johna Umbergera i Julio Ramireza.

Obaj mężczyźni są wśród co najmniej siedmiu osób, które zmarły z powodu przedawkowania w nowojorskich klubach, barach i restauracjach na całym Manhattanie. Osobom tym podsunięto narkotyki naszpikowane fentanylem i innymi śmiertelnymi w skutkach substancjami.

Szef detektywów NYPD James Essig wyjaśnił, że sprawcy najpierw zaprzyjaźniają się ze swoimi ofiarami: “Podchodzą do ofiary płci męskiej, oferują jakiś rodzaj zanieczyszczonych narkotyków, a następnie okradają ją z telefonu”.

Obie ofiary zmarły w wyniku “ostrego odurzenia” spowodowanego mieszanką fentanylu, kokainy, etanolu i innych narkotyków.

“Nie sądzimy, że ich celem są szczególnie geje” – powiedział Essig. “To jest oparte wyłącznie na zysku”.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner