New York
77°
Clear
5:40 am8:23 pm EDT
5mph
47%
29.98
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Gub. Kalifornii podpisał ustawę. Koniec zwalniania z pracy za palenie konopi po pracy

21.09.2022

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał ustawę antydyskryminacyjną, która zabrania pracodawcom karania pracowników za rekreacyjne użytkowanie marihuany „poza pracą i z dala od miejsca pracy” – podaje The Week.

Assembly Bill 2188 – ustawa sponsorowana przez członka Zgromadzenia Billa Quirka – odbiera pracodawcom możliwość warunkowania zatrudnienia w oparciu o test antynarkotykowy, jeśli taki test wykazuje obecność w moczu i włosach pracownika „niepsychoaktywne metabolity marihuany”.

Po zastosowaniu konopi, kannabinoid odpowiedzialny za wywoływanie efektów psychoatkywnych, tetrahydrokannabinol (THC), może pozostawać w organizmie przez kilka tygodni. Te metabolity nie wskazują, że dana osoba jest obecnie odurzona, ale raczej, że niedawno spożywała konopie indyjskie.

„Pracownicy powinni mieć takie samo prawo do używania konopi, jak do używania innych legalnych substancji poza pracą” – powiedział Dale Gieringer, dyrektor kalifornijskiego oddziału grupy NORML zajmującej się konopiami indyjskimi.

Wyjątki od prawa obejmują osoby pracujące na budowach i ubiegające się o lub pracujące na stanowisku wymagającym federalnego zezwolenia. Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2024 r.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner