New York
52°
Fair / Wind
6:19 am7:33 pm EDT
20mph
61%
29.53
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Harry i Meghan wypowiadają wojnę reszcie rodziny królewskiej

02.12.2022

Jako otwartą wojnę wypowiedzianą reszcie brytyjskiej rodziny królewskiej przez księcia Harry’ego i jego amerykańską żonę Meghan oceniły w piątek brytyjskie media wyemitowaną przez serwis Neflix zapowiedź serialu dokumentalnego poświęconego parze.

W 60-sekundowym klipie zaprezentowano szereg zdjęć Harry’ego i Meghan, w tym wiele do tej pory niepublikowanych, na których przedstawieni są jako szczęśliwa, kochająca się para – z wesela, z ich domu, z safari, z psami – a także kilka ujęć na których Meghan ociera łzy. Pomiędzy nimi wplecione zostało zdjęcie z nabożeństwa w Opactwie Westminsterskim w 2019 roku, na którym również jest Meghan, ale na pierwszym planie znajduje się księżna Kate, żona księcia Williama, uchwycona w momencie, gdy miała bardzo chłodny, a nawet nieprzyjemny wyraz twarzy.

W trakcie klipu Harry i Meghan odpowiadają na pytanie, dlaczego chcieli zrealizować ten dokument. „Nikt nie widzi, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami. Musiałem zrobić wszystko, co mogłem, by chronić moją rodzinę” – odpowiada Harry. „Kiedy stawka jest tak wysoka, czy nie miałoby więcej sensu usłyszeć naszą historię od nas?” – mówi Meghan.

Brytyjskie media nie mają wątpliwości, że dokument będzie kolejnym wyzwaniem rzuconym przez Harry’ego i Meghan reszcie rodziny królewskiej, w tym zwłaszcza starszemu bratu Harry’ego, księciu Williamowi i jego żonie księżnej Kate. Podkreślają, że z pewnością nie ma przypadku w tym, iż zapowiedź została wyemitowana tuż po tym, jak William i Kate przyjechali z wizytą do USA, bo skutecznie to przyćmi tę podróż.

A na dodatek, choć to już pewnie nie było planowane, wyemitowano ją dzień po tym, jak wybuchła afera związana z tym, że 83-letnia lady Susan Hussey, jedna z dam dworu i matka chrzestna Williama, dość natarczywie pytała na bankiecie w Pałacu Buckingham urodzoną w Londynie czarnoskórą szefową jednej z organizacji charytatywnych skąd naprawdę pochodzi. Incydent, do którego doszło we wtorek spowodował, że znów pojawiły się zarzuty rzekomego „instytucjonalnego rasizmu” w rodzinie królewskiej, co Harry i Meghan w przeszłości też sugerowali.

„Daily Mail” pisze, że stronnicy Williama i Kate odbierają zapowiedź dokumentu Netflixa jako „deklarację wojny”, „The Sun” – nazywa to sabotażem, „The Times” spodziewa się, że para książęca nie będzie oszczędzać ciosów i nazywa ich „Kardashianami”, „Daily Express” pyta: „Harry, czy naprawdę nienawidzisz swojej rodziny tak bardzo?”, zaś „Daily Star” komentuje, że „unikająca rozgłosu para dzieli się najbardziej intymnymi sekretami z 8 miliardami ludzi”.

Gdy na początku 2020 roku Harry i Meghan ogłosili, że zamierzają zrezygnować z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, wyjaśniali to tym, że chcą prowadzić życie z dala od śledzących ich na każdym kroku mediów.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

Tagi Harry Meghan

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner