New York
84°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
4mph
67%
30.09
SunMonTue
91°F
95°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Joe Biden: nie zachwiejemy się w zobowiązaniu wobec Ukrainy, będziemy stać po stronie wolności tak długo, jak będzie trzeba 

12.07.2023

Nie zachwiejemy się w naszym zobowiązaniu wobec Ukrainy, będziemy stać po stronie wolności dzisiaj, jutro i tak długo, jak będzie trzeba – powiedział w środę prezydent USA Joe Biden podczas przemówienia na dziedzińcu Uniwersytetu Wileńskiego. Dodał, że Putin myli się, licząc, że jest w stanie przeczekać Zachód.

„Teraz w Wilnie deklaruję wobec świata, mówiąc po raz kolejny: nie zachwiejemy się. Nasze zobowiązanie wobec Ukrainy nie osłabnie. Będziemy stać po stronie swobód i wolności dzisiaj, jutro i tak długo, jak będzie trzeba” – oświadczył Biden. Jak dodał, USA i sojusznicy chcą zakończenia wojny na sprawiedliwych warunkach, z utrzymaniem suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

„Niestety, Rosja nie pokazała na razie żadnego zainteresowania dyplomatycznym rozwiązaniem. Putin wciąż się myli. Myśli, że może przeczekać Ukrainę (…) Nawet po tym wszystkim wciąż wątpi w naszą wytrzymałość. Ale wciąż stawia na przegrany zakład” – powiedział prezydent. (PAP)

osk/ mms/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner