New York
52°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
45%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Kiermasz wielkanocny w Centrum Polsko-Słowiańskim

25.03.2024
Uczestnicy warsztatów malowania pisanek

Elżbieta Popławska

W Galerii Centrum Polsko-Słowiańskiego przy Kent St. wiszące na ścianach – po minionej wystawie – prace malarskie polskiej artystki Ewy Zeller kolorystycznie znakomicie wkomponowały się w kiermasz świąteczny i artystyczne wyroby przygotowane przez oryginalnych i pomysłowych sprzedawców.

Aneta Pierog-Sudol (z lewej) wyjaśnia tajniki malowani pisanek konsulowi Krzysztofowi Płaskiemu, jego żonie i synowi

Wystawcy zaprezentowali wyroby m.in. codziennego użytku, naturalne kosmetyki, obrazy, bursztynową biżuterię, jedwabno-wełniane szale (ręczna wykonanie, piękna kolorystyka), zabawki dla dzieci z wełny i lnu, oryginalne wyroby piekarnicze oraz wyroby z porcelany, drewna itp. Stoiska na Kiermasz Wielkanocny zostały elegancko przygotowane przez właścicieli twórców i biznesmenów, to prawdziwe artystyczne, mniejsze lub większe, dzieła współczesnej sztuki.

Artystka Ewa Mateuszek ze swoimi małymi dziełami

W takim artystycznym otoczeniu, przy rodzinnym stole, utalentowana artystka plastyk Aneta Pierog-Sudol poprowadziła warsztaty malowania polskich pisanek. Pani Aneta warsztaty malowania pisanek poprowadziła metodą tradycjną, z wykorzystaniem ciepłego wosku i rzeźbieniu igiełką wzorów, a następie kolorowaniu farbami wodnymi. Pisanki wypadły znakomicie i wszyscy dzielnie przebrnęli przez proces twórczy. Było radośnie, dzieci wspólnie z rodzicami prześcigały się w działaniu. Warto podkreślić, że w malowaniu pisanek wziął udział także wicekonsul Krzysztof Płaski z żoną i synem i wszyscy świetnie się bawili.

Ewa Węglarz (stoi) szefowa wolontariuszek

Gospodarzem przedświątecznego spotkania była dyrektor wykonawcza CP-S Agnieszka Granatowska, która z asystentką Claudią Nysko zaprezentowała wystawców, przeprowadzając z każdym krótki wywiad.

Sprzedający: Klub Seniora Krakus – rękodzieło, Agnieszka Socha i Agnieszka Staniszewska – naturalne kosmetyki na bazie aloesu Forever Living, Monika Matuszek – ceramika, Ewa Jaczyński – ciasteczka, Beata Stobierska – jedwabne chustki, upominki, Ewa Śledziewska – rajstopy, T- shirty, torby, Dorota Sabol – zabawki i różne wyroby szydełkowe.

Ewa Jaczyński z mężem prezentują domowej roboty ciasteczka
Agnieszka Granatowska rozmawia z Tomaszem Lodowskim, wystawiającym wyroby z bursztynu
Agnieszka Staniszewska i Agnieszka Socha opowiadają Agnieszce Granatowskiej (w środku) o swoich kosmetykach

ZDJĘCIA: ELŻBIETA POPŁAWSKA

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner