New York
52°
Fair
6:58 am5:21 pm EST
4mph
36%
30.28
ThuFriSat
54°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Książę Harry zarzuca rodzinie królewskiej „brudną grę” wymierzoną w Meghan

05.12.2022

Brytyjski książę Harry zarzucił w poniedziałek rodzinie królewskiej „brudną grę”, której elementem mają być kontrolowane przecieki i podrzucanie historii mediom, by zaszkodzić jego amerykańskiej żonie Meghan

W poniedziałek serwis Neftlix wyemitował drugi minutowy klip zapowiadający serial dokumentalny „Harry & Meghan”, którego pierwsza część będzie miała premierę w najbliższy czwartek. Już po pierwszym klipie brytyjska prasa komentowała, że jest to wojna wypowiedziana reszcie rodziny królewskiej, ale druga zapowiedź jest jeszcze bardziej oskarżycielska w wymowie.

Zaczyna się ona od scen, gdy Meghan była entuzjastycznie przyjmowana w Wielkiej Brytanii – jak mówi narrator, „była jak królewska gwiazda rocka” – po czym wszystko się zmieniło. „Istnieje hierarchia rodzinna. Wiesz, że są przecieki, ale jest też podrzucanie historii” – mówi Harry. Następnie pojawiają się dwie wypowiedzi nieprzedstawionych w klipie osób. „Była wojna przeciwko Meghan, służąca innym osobom” – mówi kobieta. „Chodzi o nienawiść. Chodzi o rasę” – dodaje czarnoskóry mężczyzna.

„To brudna gra. Ból i cierpienie kobiet wżeniających się w tę instytucję (tj. brytyjską monarchię – PAP), to żerowanie (mediów)” – mówi Harry na tle nagłówków prasowych dotyczących jego matki, księżnej Diany. „Byłem przerażony, nie chciałem, żeby historia się powtórzyła” – wyjaśnia. „Zrozumiałam: oni nigdy nie będą cię chronić” – mówi Meghan. „Nikt nie zna całej prawdy. My ją znamy” – przekonuje na koniec Harry.

Serial Netflixa składa się z sześciu odcinków – pierwsze trzy będą miały premierę w czwartek, następne trzy – tydzień później.

Na początku 2020 r. książę Harry, młodszy syn obecnego króla Karola III, i księżna Meghan ogłosili, że wycofują się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej, uzasadniając to przede wszystkim pragnieniem życia z dala od wszechobecnych mediów. Przeprowadzili się do USA i od tego czasu kilkakrotnie twierdzili w wywiadach, że byli źle traktowani przez resztę rodziny. Sugerowali też, że przyczyną jest mieszane rasowo pochodzenie Meghan.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY