New York
77°
Clear
5:40 am8:23 pm EDT
5mph
47%
29.98
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport
Ameryka

Los Angeles – igrzyska olimpijskie w 2028 roku potrwają od 14 do 30 lipca

19.07.2022

Igrzyska olimpijskie w Los Angeles w 2028 roku rozpoczną się 14 lipca, ceremonia zakończenia odbędzie się natomiast 30 lipca. Od 15 do 27 sierpnia potrwają igrzyska paraolimpijskie.

Od oficjalnego ogłoszenia terminu, w którym impreza się odbędzie, rozpoczęło się w poniedziałek sześcioletnie odliczanie do IO w Los Angeles.

„Ten krok milowy urzeczywistni olimpiadę każdemu sportowcowi, który już się do niej przygotowuje, a także wszystkim kibicom. Te igrzyska będą wyjątkowe, ukażą najlepsze spośród stadionów południowej Kalifornii i światowej klasy atmosferę zarówno sportowcom, jak i kibicom” – powiedziała Janet Evans, pięciokrotna medalistka olimpijska w pływaniu oraz jedna z organizatorów imprezy w Los Angeles.

Na ogłoszeniu pojawił się również przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach, który spotkał się z organizatorami oraz odwiedził obiekty sportowe, w których rozgrywane będą zawody.

„Jestem pod wrażeniem postępu dokonanego przez organizatorów oraz ich kreatywności. Korzystają z siły igrzysk olimpijskich, żeby inspirować młodych ludzi do uprawiania sportu. Los Angeles będzie idealnym tłem do organizacji największego wydarzenia kulturalnego, sportowego i rozrywkowego na świecie” – podkreślił Bach.

Rozgrywki odbędą się na istniejących już stadionach, natomiast sportowcy oraz dziennikarze ulokowani będą w akademikach. Dzięki temu koszty imprezy oraz wpływ na środowisko zostaną zredukowane. Komitet organizacyjny szacuje, że w igrzyskach olimpijskich oraz paraolimpijskich weźmie udział około 15 tysięcy sportowców.

Olimpiada odbędzie się w Los Angeles po raz trzeci. Wcześniej miasto organizowało imprezę w 1932 oraz 1984 roku. Po raz pierwszy zostaną tam natomiast zorganizowane igrzyska paraolimpijskie.(PAP)

msl/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner