Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Turystyka
Świat

Maroko: Pierwszy kraj zakazał wjazdu osobom przybywającym z Chin, bez względu na narodowość

01.01.2023

Rząd Maroka wprowadził zakaz przyjmowania na terytorium tego kraju osób przybywających z Chin. Powodem ogłoszenia restrykcji, na które nie zdecydował się jeszcze żaden kraj świata, jest wzrastająca liczba zachorowań na Covid-19 w ChRL.

W opublikowanym przez MSZ Maroka dokumencie wyjaśniono, że zakaz wpuszczania osób podróżujących z Chin obejmuje obywateli wszystkich państw świata, w tym Marokańczyków.

“Narodowość przybyszów nie ma znaczenia. Władze Maroka wprowadziły ograniczenie w przyjmowaniu osób docierających z Chin, aby uniknąć u siebie nowej fali zachorowań na Covid-19”, napisał w komunikacie resort spraw zagranicznych w Rabacie.

Ministerstwo sprecyzowało, że restrykcja wejdzie w życie we wtorek. Wyraziło przy tym nadzieję, że decyzja marokańskich władz zostanie przyjęta ze zrozumieniem w Chinach.

“Nowe przepisy nie uderzają w żaden sposób w bliskie relacje przyjaźni pomiędzy naszymi narodami ani w nasz strategiczny sojusz”, podało MSZ Maroka.

W sobotę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała Pekin do systematycznego informowania tej organizacji o rozwoju pandemii na terytorium Chin. Wyraziła jednocześnie zaniepokojenie nagłym wzrostem w tym kraju liczby zakażeń koronawirusem.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY