New York
75°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
83%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

ME 2024 – Lewandowski trenuje już z piłką, lżejszy dzień kadrowiczów

17.06.2024

Robert Lewandowski, który z powodu kontuzji nie zagrał w niedzielnym meczu Euro 2024 z Holandią (1:2), trenował w poniedziałek z piłką, ale jeszcze z bandażem na udzie. To jest luźniejszy dzień dla kadrowiczów. Większość piłkarzy, która zagrała w Hamburgu, miała tylko zajęcia na siłowni.

Tradycją po meczach reprezentacji jest to, że dzień później odbywa się tzw. trening wyrównawczy.

W poniedziałek w bazie reprezentacji Polski w Hanowerze – tym razem na bocznym boisku, obok stałej areny Eilenriedestadium – w zajęciach zespołowych uczestniczyli głównie ci piłkarze, którzy w niedzielę grali niewiele lub wcale. W momencie rozpoczęcia południowego treningu ta grupa liczyła dziewięciu zawodników, nie uwzględniając bramkarzy.

Początkowo zajęcia miały być otwarte tylko przez kwadrans dla mediów, ale ostatecznie dziennikarze mogli oglądać cały trening.

Paweł Dawidowicz, którego występ przeciwko Holandii ostatecznie okazał się niemożliwy, truchtał w poniedziałek osobno na boisku.

Najwięcej zainteresowania wzbudzał zdrowia Roberta Lewandowskiego, leczącego od tygodnia kontuzję mięśnia uda i również nieobecnego w meczu z Holandią.

Kapitan kadry najpierw był na badaniach, a następnie dołączył do kadrowiczów i ćwiczył indywidualnie, a także w duecie z Jakubem Piotrowskim. Były to już zajęcia z piłką, co jest ważne w perspektywie jak najszybszego powrotu lidera kadry na boisko. Później 150-krotny reprezentant Polski biegał wzdłuż boiska, chwilami dość intensywnie. Wciąż jednak z bandażem na udzie.

Spora grupa podopiecznych Michała Probierza spędziła poniedziałkowe południe na siłowni w akademii Hannoveru 96, m.in. na rowerkach treningowych.

W meczu z Holandią drobnych urazów doznali Piotr Zieliński i Bartosz Salamon. „Jesteśmy w kontakcie z lekarzami. Jeżeli będziemy mieć coś konkretnego do przekazania, na pewno to zrobimy” – zapowiedział rzecznik reprezentacji Emil Kopański.

Drugi mecz w grupie D biało-czerwoni rozegrają 21 czerwca w Berlinie z Austrią.

Z Hanoweru – Maciej Białek (PAP)

bia/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner