New York
46°
Sunny
6:55 am4:31 pm EST
9mph
43%
30.07
SunMonTue
59°F
54°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Media w Hiszpanii: powrót Lewandowskiego do rozgrywek będzie trudny

26.08.2022

Za trudny, z powodu konieczności rywalizacji ze swoim byłym klubem, Bayerem Monachium, hiszpańskie media uznają powrót Roberta Lewandowskiego do rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. Aktualny klub Polaka, FC Barcelona zmierzy się z niemiecką ekipą w grupie C.

Relacjonujące czwartkowe losowanie fazy grupowej LM radio RAC1 z Katalonii twierdzi, że bawarska drużyna była zapewne jedną z ostatnich, jakie na swojej drodze chciał spotkać Robert Lewandowski i jego koledzy z Barcy.

Dziennikarze rozgłośni spodziewają się, że atmosfera trudnych negocjacji pomiędzy oboma klubami w sprawie transferu Polaka do Barcelony odżyje w związku z koniecznością rywalizacji w grupie C pomiędzy oboma drużynami.

Z kolei portal dziennika “Marca”, określając trafienie przez Barcelonę na Bayern jako “trudną sytuację” dla Lewandowskiego, próbuje dostrzegać plusy w rywalizacji Polaka ze swoimi byłymi kolegami.

“Pomimo tego, spotkanie to będzie bardzo atrakcyjne (dla kibiców – PAP)” – oceniła “Marca” przypisująca role faworyta tej rywalizacji ekipie z Bawarii.

Madrycki dziennik wyliczył, że w dotychczasowych 13 starciach pomiędzy FC Barcelona a Bayernem Monachium w rozgrywkach Ligi Mistrzów “Duma Katalonii” zwyciężała z Bawarczykami zaledwie dwa razy.

“Choć reprezentant Polski odszedł, niemiecki zespół jest jednym z pewnych kandydatów do zdobycia tego kontynentalnego trofeum” – napisała “Marca”.

Poza Barcą i Bayernem w grupie C Ligi Mistrzów wystąpią jeszcze ekipy Interu Mediolan oraz Viktorii Pilzno.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ sab/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY