New York
43°
Cloudy
6:58 am4:30 pm EST
4mph
54%
30.28
WedThuFri
61°F
45°F
48°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Mieszkańcy Kalifornii i Massachusetts zdecydują o dodatkowym podatku dla milionerów

29.10.2022

W czasie wyborów śródokresowych wyborcy z Kalifornii i Massachusetts zadecydują, czy milionerzy, mieszkający w ich stanach, powinni płacić wyższe podatki. W obu stanach przygotowano już propozycję nowego elementu systemu podatkowego, który nakładałby na zamożniejszych mieszkańców dodatkowe obciążenia – podaje MarketWatch.

Jeśli mieszkańcy Massachusetts zagłosują w pierwszym pytaniu na „tak”, w stanie zostanie wprowadzony dodatkowy podatek w wysokości 4%, którym byłyby obciążone gospodarstwa domowe, których roczny dochód przekracza milion dolarów. Dochody stanowej kasy byłyby przeznaczone na edukację i infrastrukturę.

Dwa różne sondaże – przeprowadzone w Massachusetss – wskazały, że wyborcy popierają wprowadzenie takiego podatku.

W przypadku kalifornijskiej Proposition 30, głosowanie na „tak” będzie oznaczało poparcie dla wprowadzenia dodatkowego podatku w wysokości 1,75% dla dochodów powyżej 2 milionów dolarów rocznie. Kalifornia przeznaczyłaby dochody z dodatkowego podatku na zachęty do zakupu pojazdów o zerowej emisji dla konsumentów i przedsiębiorstw oraz na budowę dodatkowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY