New York
52°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
45%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Mieszkaniec NYC pozywa Burger King na 15 mln dolarów! „To bazar narkotykowy na świeżym powietrzu”

17.03.2024

Sąsiad nowojorskiego Burger Kinga pozwał restaurację za umożliwienie „handlarzom narkotyków, ćpunom i niezrównoważonym włóczęgom” założenie „narkotykowego bazaru” wewnątrz lokalu. Mężczyzna twierdzi, że popularna franczyza stanowiła „bazę operacyjną” przestępców i żąda 15 milionów dolarów odszkodowania.

69-letni mieszkaniec Nowego Jorku pozwał właściciela restauracji Burger King przy 106 Fulton Street w Nowym Jorku na kwotę 15 milionów dolarów, za umożliwienie dilerom prowadzenia w tym miejscu „bazaru narkotykowego na świeżym powietrzu”. Pozew oskarża lokal o „naruszenie nowojorskiego prawa o uciążliwości dla otoczenia”.

Pozew został złożony w Sądzie Najwyższym Manhattanu. Powód mieszka w tej okolicy od 20 lat i ma dość narkotykowego bazaru „pod swoim oknem”. „To przez tę idiotyczną reformę kaucji. Aresztowali kilka osób, ale wróciły one w ciągu 24 godzin” – mówi w rozmowie z dziennikarzami.

Według NYPD – od 1 stycznia 2023 roku dokonano tylko dwóch aresztowań w związku z tą lokalizacją. Były natomiast 143 połącznia z 911 w związku z Burger Kingiem.

Inni sąsiedzi potwierdzają twierdzenia powoda. Mówią, że do lokalu rzadko kto przychodzi, żeby po prostu coś zjeść. W pobliżu przez cały czas dochodzi do bójek, roi się od krzykliwych bezdomnych i handlarzy narkotyków – twierdzą okoliczni mieszkańcy.

W pozwie wymienia się biura korporacyjne franczyzy oraz właściciela restauracji – 66-letniego Afgańczyka mieszkającego obecnie w Melville na Long Island. Oprócz Burger Kinga mężczyzna jest właścicielem pięciu innych franczyz, „w tym Popeye’s, Dunkin’ Donuts i innych w pięciu dzielnicach i na Long Island”.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner