New York
73°
Partly Cloudy
5:25 am8:31 pm EDT
1mph
84%
29.81
MonTueWed
84°F
91°F
93°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Nassau Co. znów forsuje przepisy, zakazujące transpłciowym korzystania z przestrzeni sportowej dla kobiet

07.06.2024

Starosta powiatu Nassau Bruce Blakeman planuje przedstawić w tym tygodniu ustawę, która zakazywałaby sportowcom transpłciowym uprawiania sportów dziewczęcych i kobiecych w obiektach sportowych, które należą do Nassau County.

Projekt ustawy obejmuje wprowadzenie zakazu na terenie przeszło 100 obiektów, które znajdują się w powiecie Nassau – na wschód od miasta Nowy Jork. Chodzi m.in. o boiska do baseballu, koszykówki i tenisa oraz baseny i lodowiska.

Blakeman po raz pierwszy wprowadził zakaz jako rozporządzenie wykonawcze, ale zostało ono uchylone przez Sąd Najwyższy powiatu Nassau w zeszłym miesiącu. Sędzia orzekł wówczas, że nie ma on uprawnień do nałożenia zakazu bez zgody ustawodawcy powiatu.

Republikanie kontrolują 12 z 19 mandatów w Nassau Co., więc powszechnie uważa się, że projekt Blakemana i tak wejdzie w życie.

„Będziemy wprowadzać te przepisy w legislaturze powiatu Nassau, aby skodyfikować zabezpieczenia, które były w moim zarządzeniu wykonawczym, aby zapewnić uczciwość i bezpieczeństwo zawodów kobiet i dziewcząt” – powiedział Blakeman w czwartek dla mediów. „Jestem przekonany, że ustawodawca podejmie korzystne działania w celu ochrony dziewcząt i kobiet w powiecie Nassau” – dodał.

Red. JŁ

Tagi sport trans

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner